Skocz do zawartości

Pianownica - czy warto kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam dokupić do myjki ciśnieniowej pianownicę http://www.allegro.pl/item946862195_pianownica_do_karcher_np_k_5_55_piana_dls_5l_pp.html, czy taki gadżet jest pomocny w myciu samochodu osobowego czy tylko dedykowany jest do samochodów dostawczych, ciężarowych? Czy ktoś używa pianownicy i jakie płyny ewentualnie do niej aplikować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica fajna rzecz. Korzystam, tylko z innej wersji Karchera, znacznie tańszej (ok. 50zł), nawet nie wiedziałem, że taką można podłączyć do prostszych, domowych myjek. Używasz jej niezależnie od rodzaju auta, przygotowujesz preparat do zbiorniczka, podłączasz lancę i jazda. Urządzenie spryskuje pianą mytą powierzchnię. W zależności od stopnia zabrudzenia pozostawiam na chwilę na samochodzie, po czym spłukuję wodą pod ciśnieniem, albo dodatkowo myję auto szczotką. Jak chodzi o preparaty korzystam głównie z Karchera (obecnie 806 ASF), ale można do tego rozrabiać cokolwiek, nawet zwykły szampon jak wleje, też zrobi pianę.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ostatnio kumpel mi polecił szampon specjalnie do pianownic, powstaje piana, nie trzeba nic szczotkować, nakładam, 5 minut i spłukuje, fajna sprawa. Ja mam taki zbiorniczek, który podłącza się pod myjkę, ale.. słabo pianę robi :( , więc też się zamierzam do kupna pianownicy bo wiem teraz że warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu zakupiłem karcher k5.55 jubille + pianownica zwykła ok 50zł, nawet się to nieźle sprawdza,wiadomo że, ta profesjonalna jest lepsza-tworzy lepszą pianę,ale i cena też jest jej dużo większa.Do mycia stosowałem DIMER, do lancy pianotwórczej rozcieńcza się go 1-3,spryskuje,czeka się jakieś 2minuty tak aby piana nie zaschła i potem podciśnieniem samą wodą się zmywa go.

Dokupiłem pianownicę profesjonalną ale nie karchera,tylko jakiś włoski zamiennik pojemność około litra, daję dużo lepszą pianę.

Edytowane przez MarcinPioneer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zakupach. :mrgreen: Mogę tylko wspomnieć, że zestaw spisuje się dobrze, ale jako mycie wstępne, później trzeba umyć samochód ręcznie, bo po samej pianie zostają smugi, niedomyte fragmenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam. Jestem świżakiem jeśli chodzi o forum. Zakupiłem sobie do pielęgnacji mojej buni PIANOWNICA KARCHER FJ 6 0.6l do myjki ciśnieniowej Karcher K2 110 bar. i jestem zawiedziony bo wlewam preparat spieniający do dozownika i leci tak samo jak bym nie nalał preparatu. Czy trzeba jakoś rozrobić ten preparat skoro na pianownicy jest pokrętło z regulacją dozowania preparatu czy z pianownicą jest coś nie tak. :?: Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam tego typu pianownicy http://allegro.pl/pianownica-pa-do-myjki-karcher-seria-k2-k3-k4-k5-i5810230205.html

 

Pianę aktywną z niewielkim dodatkiem APC rozrabiam 50/50 z ciepłą wodą. Na aucie powstaje gruba warstwa piany gęstej zależnie od ustawień dozowania wody, zawsze ustawiam na minimum. Dzięki temu piana utrzymuje się długo na lakierze i o to w tym chodzi.

Ktoś wcześniej wspomniał, że po pianowaniu musi myć ręcznie. Pianowanie ma za zadanie zmiękczyć zaschnięty brud na aucie aby usunąć jak najwięcej piachu, kurzu i zaschniętych odchodów ptaków etc. Należy to spłukać pod wysokim ciśnieniem i dopiero wtedy przejść do mycia metodą na dwa wiadra a przed myciem zasadniczym najlepiej było by na suchy lakier zaaplikować preparat tar&glue np. Prickbort i deironizer np. IronX lib Tenzi Prix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica jest dobra do mycia wstępnego. Jeżeli kładziesz wosk na samochód to nie uzywaj piany aktywnej DIMER bo słyszałem że już jeden po takich specyfikach tej marki załatwił sobie Auto. Stosuj pianę aktywną marki ADBL Yeti Polska marka a ich produkty są rewelacyjne. 5l bańka 80zł kosztuje. Ale uwierz że lepszej piany nie znajdziesz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.