Skocz do zawartości

jak to jest z tymi lampami


Martinez

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze temat lamp byl poruszany wiele razy (znalazlem ok 70 postow), ale jeszcze mam jedno-niewyjasnione pytanie.

 

Chce wymienić TYLKO reflektory mijania, bo cała reszta jest ok. I kiedy znalazlem DEPO za 140PLN w dagmar czy jakos tak w innym sklepie znalazlem "element optyczny reflektora mijania" Helli za 135PLN. Na zdjęciu wygląda to jak reflektor czyli jest szkło i odblask, nie wiem jak z ramką żarówki bo nie było takiego zdjęcia.

 

Pomóżcie bo lampy chce zmienić na dniach, a już zgłupiałem do reszty.

 

Peace.

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe skad ja wezme uzywane bosha w dobrym stanie, skoro ostatnie modele e-32 e-34 zeszłyz tasmy 10 lat temu.

 

Poza tym bardziej chodzilo mi o to czym sie rozni reflektor od elementu optycznego reflektora, bo nie wiem co mam kupic. co do trwalosci to i tak w przylym roku planuje Xenon albo Ringi In-Pro, wiec az tak mi na dlugowiecznosci nie zlazy

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci od razu polecam przerobić na ksenony koszt ok. 1200 zeta a same korzyści :)
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci od razu polecam przerobić na ksenony koszt ok. 1200 zeta a same korzyści :)

 

No ja wiem, ale narazie mam wazniejsze wydatki i chce swiatla ktore mi przetrzymaja do nastepnych wakacji.

 

Dlatego narazie taka "prowizorka"....

 

Powiedzcie prosze jaka to roznica...

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy całą lampą używaną (czy chociażby całym nowym reflektorem DEPO) a nowym elementem optycznym Hella to wybrałbym nowy element optyczny.... zresztą tak zrobiłem :) Lampa świeci jak nowa, lampa z używaną optyką na 100% będzie gorzej świecić (wiek robi z odbłyśnikiem swoje niestety). Nie masz się co zastanoawiać - jak kupisz nowy element optyczny to beemka będzie Ci oświetlała droge jakby dopiero co wyjechała z fabryki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmmmmm

 

ja tam nie widze elemntu optycznego - widze szklo za 131 zl - na zdjeciu tez jest cala lampa.........

 

wiec to mkoze byc jakis podstep - przysla ci do domu np sam odbysnik i zestw mlodego technika - a ty bedziesz musil go wklecic w lampe :duh:

 

sprawdz to dokladnie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło reflektora to w rzeczywistości szkło +odbłyśnik (czyli to jest cały element optyczny lampy). Jeżeli boisz się przesyłek to można też kupić bez problemu w intercarsie - cena jaką zapłaciłem w ic to 150zł za Hella. Jeszcze mają też Boscha, ale jeżeli w swoim samochodzie masz Hella to Bosch nie będzie pasował (tak mi powiedzieli - a czym się róźni w montażu Hella od Boscha to nie wiem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.