Skocz do zawartości

Dziwne stukanie w silniku!!!!!!!!!


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Powiem Wam szczerze że mam już powoli dosyć tego samochodu.Cały czas coś w nim poprawiam.Nie mam ochoty pracować tylko na auto!! A teraz jeszcze zaczynam się martwić tym stukaniem.Najbardziej na zimnym.Tak myślę że nie mam jakiś dziwnych omamów.Te stukanie takie głuche mi się wydaje.Co gorsza mam wrażenie że idzie od dołu!! Na rozgrzanym może troszkę mniej ale już mam to w du... i nie przysłuchuję się zbytnio.Co to może być? Panewka,swożeń na tłoku? Jak panewka to ciśnienie oleju coś pokaże? Sam już nie wiem.Silnik niby ma tego kopa.Wczoraj mierzyłem do setki i wyszło 12 sekund.To tak jak w katalogu dla automata.Co myślicie? A może coś w skrzyni? Dajcie parę pomysłów.Pozdrawiam.Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zimnym silniku bardziej stuka niż na ciepłym to raczej nie jest to panewka. Z tym co się spotkałem to panewka jak stuka to im cieplejszy silnik (olej) tym wyraźniej słychać.

Może to coś w rozrządzie. Wiem, łańcuch i się go nie wymienia (tylko teoretycznie).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę ściągnąć miskę olejową i zobaczyć czy nie ma żadnych odłamków pierścienia lub tłoka.

Malo prawdopodobne... :?

Szczerze :?: To nie wiem co bym zrobil, jakbym po zdjeciu miski wyjal z niej tlok :oops:

Lepiej nie sprawdzaj :D :norty:

SPRZEDAM:

Zmieniarkę Pioneer CDX-P650

Cały komplet, nowa!

Wszelkie informacje tylko na "PW"

Tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpal zapakój kantówkę drewnianąi zacznij słuchać przykładaj to tu i tam jak wiadomo drewno dobże przenosi dziwek można to zrobićprzy pomoce stetoskopu... ja tak w golfie wysłuchałem wałek aparatu zapłonowego gwizdał jak diabli ... myslałem ,że to rozrząd... ale prawda wyszła na jaw:) dzięki drewienkom:)

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.