Skocz do zawartości

Splanie w 1.8 is m44


MajLajf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Mam ładnego kompakta e36 indyviduala, zamontowany był w nim silnik 1,6 102 km m43, pisze zamontowany, bo dzisiaj odebrałem od mechanika moje autko po swapie :)

 

Silnik który teraz jest to 1.8 is m44 140 km, (dokładne oznaczenie silnika to 1.8 ti, 1997r który kręcił się poprzednio w kompakcie) oprócz silnika przełożona była oczywiście wiązka, skrzynia, wydech,

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy to są naprawde niesamowite, straszna różnica pomiedzy 1.6 a 1.8 :)

Pozytywnie zaskoczyło mnie spalanie, bo na starym silniku komputer pokazywał mi około 10 litrów po mieście,

is według komputera spala mi mniej niż 7 litrów, czy myślicie że jest to błąd komputera, problemy z sondą, czy może to rzeczywiste spalanie ?

 

z góry dzięki za opinie,

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW szczerze to pali ile musi:), to przyjemność z jazdy autem:)!!!, Jak chcesz być ekonomiczny to kup sobie diesla:). Ja się tym nie przejmuję. Mam 328 i po prostu jak trzeba to tankuję :) do pełna :D . Frajdy z jazdy tym modelem BMW nie da inne auto. :D Uwierz na słowoalbo km i się sam przekonaj :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego sobie wyreguluj teraz komputer,bo wiadome jest że większa pojemność choć nie wiele - więcej spali.Jeżeli masz OBC 18 przyciskowe (nie wiem jak w 11)wejdź w test 02 na kompie i porównaj spalanie jakie pokazuje na kompie a na ekonomizerze z liczników jeżeli się nie pokrywa to w teście 20 masz korygacje i szukaj takiej wartości aż wskazania z testu 02 będą pokrywać się z ekonomizerem.Najlepiej jak pojedziesz na trasie na 3ce trzymaj gaz tak by ci wskazywał ekonomizer np 10l/100 i jak test 02 pokaże ci mniej lub więcej na wyświetlaczu to skoryguj w teście 20. Piszę to z własnego doświadczenia i zazwyczaj mi się sprawdza.Jeżeli koledzy mają inny sposób zapraszam do wypowiedzi
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego sobie wyreguluj teraz komputer,bo wiadome jest że większa pojemność choć nie wiele - więcej spali.Jeżeli masz OBC 18 przyciskowe (nie wiem jak w 11)wejdź w test 02 na kompie i porównaj spalanie jakie pokazuje na kompie a na ekonomizerze z liczników jeżeli się nie pokrywa to w teście 20 masz korygacje i szukaj takiej wartości aż wskazania z testu 02 będą pokrywać się z ekonomizerem.Najlepiej jak pojedziesz na trasie na 3ce trzymaj gaz tak by ci wskazywał ekonomizer np 10l/100 i jak test 02 pokaże ci mniej lub więcej na wyświetlaczu to skoryguj w teście 20. Piszę to z własnego doświadczenia i zazwyczaj mi się sprawdza.Jeżeli koledzy mają inny sposób zapraszam do wypowiedzi

 

 

pytanie do Twojej wypowiedzi. mam OBC 18 przyciskowe i jak to dokladnie zrobic? potrzebuje do tego zewnetrzny komputer? bo nie zrozumialem.

 

 

Co do spalania Is-a (tylko moj m43) to neistety okolo 12l/100km Pb i 14/15 LPG po miescie (Łódź) wiec sądzę, że to spalanie jest tylko fikcja co pokazal Ci komputer :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wymieniony silnik z komputerem, w kompakcie panowie nie mam ekonomizera :)

obc zostało to samo, które było z poprzednim silnikiem, czyli 1.6 m43 102 km

 

dołączę zdjecie mojej dechy, jak widać ekonomizera brak

http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/887/20/59/887205908_7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ci powyżej.Teraz to trochę zgłupiałem bo nie masz ekonomizera a to troche komplikuje.Jedyny pomysł mi podchodzi, aby ktoś ci podał wartość jaką ma ustawioną w tym samym silniku na kompie i to możliwe że rozwiąże problem czyli "Silnik który teraz jest to 1.8 is m44 140 km" i teraz koledzy niech ci podadzą wartość jaką maja na ustawieniu w : 20. Korekcja pojemnosc zbiornika. Jeżeli masz zablokowane OBC z ukrytymi testami to musisz wybrać "19. Zablokowac/odblokowac OBC " i wprowadzić sumę daty czyli np klikasz na date i pokazuje 03.03 więc suma to 06 i taką wartość ustawiasz przez co ukryte testy się uaktywniają wtedy przechodzisz do korekcji pojemności zbiornika :D.To tyle.

 

Pozdro :cool2:

http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.