Skocz do zawartości

Xenon żarówki - oryginał


Marekkg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dolacze sie do tematu z pytaniem, na ktore odpowiedz wydaje mi sie oczywista. Jeden z moich xenonkow ma barwe rozowo-fioletowa. Z tygodnia na tydzien - coraz bardziej. Rozumiem, ze czeka mnie wymiana ow zarnikow prawda? W ASO powiedziano mi 600pln za sztuke.

No to już mistrzostwo świata... Mi też nie chodzi o cud, tylko o np. może ktoś z was zmieniał kompletem i została jedna używana - można odspzedać. I pomęczyć sie tak z 2-3 m-ce... Pozdr.

Nie rozumiem o o chodzi... Chce kupic 2 zarniki, bo maja mniej wiecej ten sam czas pracy. Tradycyjnie wyjme te co mam, zobacze co na nich jest napisane i poszukam identycznych, ktore kosztuja w ASO 600PLN, za jakies 300PLN.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...no to dalej jestem w miejscu.

Jutro jadę zobaczyć te żarówki w Focie...ocenię czy to chociaż jest zbliżone do oryginału.

Wg rozmowy z pracownikiem Foty wynikało, że ma żarówki od "pingpongów" za 150 zł i oryginalne Philips za 300 zł ale od stałego klienta 270 zł.

Więc jak niczego nie znajdę...chyba pójde po kredyt :mad2: ...i kupię te za 270 zł. :evil:

 

Może macie jeszcze jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kredyt na HIDy brać, masakra.

Pożycz od mamy, babci, dziewczyny, nie wiem...

 

Mam inną opcję, która może Cie zadowoli:

Mogę przesłać stary, jeszcze dobry żarnik, który leży zbędnie i sobie założysz. Do czasu kiedy padnie, uzbierasz na oryginalne HIDy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kredyt na HIDy brać, masakra.

Pożycz od mamy, babci, dziewczyny, nie wiem...

 

Mam inną opcję, która może Cie zadowoli:

Mogę przesłać stary, jeszcze dobry żarnik, który leży zbędnie i sobie założysz. Do czasu kiedy padnie, uzbierasz na oryginalne HIDy

 

miło, że są jeszcze tacy ludzie jak Ty :)

co do kredytu ... to użyłem w przenośni...ale naprawdę myślę poważnie o zakupie nowych żarników oryginalnych...tak, aby popracowały kilk a lat

Dzięki za miłe i szczere chęci, ale wysyłam do Ciebie inf. na priva

Edytowane przez Marekkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, kredyt na HIDy brać, masakra.

Pożycz od mamy, babci, dziewczyny, nie wiem...

 

Mam inną opcję, która może Cie zadowoli:

Mogę przesłać stary, jeszcze dobry żarnik, który leży zbędnie i sobie założysz. Do czasu kiedy padnie, uzbierasz na oryginalne HIDy

 

 

Jak jeszcze aktualne, to ja z chęcią mogę odkupić od ciebie ten żarnik. :cool2: Daj info na priv.

 

Pozdr.

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupić? "Śmieci" nie sprzedaje ;)

Juz wysyłam koledze z tematu.

 

 

:cry: Szkoda... Może znajdzie się ktoś jeszcze, kto trzyma już niepotrzebny, używany żarnik...?

 

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem od tego usera: http://www.allegro.pl/item909055446_909055446.html

 

Spojrzcie jak sie zarzeka, ze niby u niego tylko oryginal, a prawie wszystkie inne aukcje sa trefne.

Na zdjeciu opakowanie ma napis Philips, ja mialem podrobiony box, na ktorym widniało tylko "Xenon HID"

 

 

Wyglądają na porządne. Nie ma zdjęcia z bliska, ale na pierwszy rzut oka są OK. Z tymi opakowaniami wygląda to chyba tak, że sprzedawcy kupują hurtowo a wtedy żarniki są pakowane na takich specjalnych paletach i może to jest powodem tych zastępczych opakowań. Jak się sprawują? Jak z kolorem/barwą. Jesteś z nich zadowolony?

 

Pozdrawiam

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem o tyle zadowolony, że nie mam z nimi problemow - zapalaja sie bez problemu, nie migają i trzymają barwę, że z kazdym kolejnym zapaleniem nie świecą inaczej ;), choć po roku uzytkowania, jak patrzę na barwę, to z temperatury 4300K zrobilo sie 6000K, wiec trwalosc rewelacyjna nie jest.

Ale mam wrazenie, ze swieca slabiej niz w innych autach i mają przebarwienia. Opisalem to w ktoryms poscie wyzej.

 

Generalnie jak ktos chce tanim kosztem miec xenon swiatlo, bo dla niego wazny jest prestiż (żeby nie pisać lans :norty:) to chyba moge polecić. Tylko szkoda na to kasy, juz chyba lepiej mieć halogen H7

 

 

o... mogę zrobic zdjecia jak to świeci. Jak się uda to z innym xenonem dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupilem od tego usera: http://www.allegro.pl/item909055446_909055446.html

 

Spojrzcie jak sie zarzeka, ze niby u niego tylko oryginal, a prawie wszystkie inne aukcje sa trefne.

Na zdjeciu opakowanie ma napis Philips, ja mialem podrobiony box, na ktorym widniało tylko "Xenon HID". Jestem o tyle zadowolony, że nie mam z nimi problemow - zapalaja sie bez problemu, nie migają i trzymają barwę, że z kazdym kolejnym zapaleniem nie świecą inaczej , choć po roku uzytkowania, jak patrzę na barwę, to z temperatury 4300K zrobilo sie 6000K, wiec trwalosc rewelacyjna nie jest.

Ale mam wrazenie, ze swieca slabiej niz w innych autach i mają przebarwienia. Opisalem to w ktoryms poscie wyzej.

Czy dobrze rozumiem, ze kupiles taki sam co u tego goscia i po roku zmienil barwe? Czyli to nie jest ten co oryginalnie jest montowany? Jaki zarnik oryginalnie jest montowany do naszych e39? Tak jak napisalem w ASO 600PLN, takze moze da sie znalezc za 200-300PLN.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem Philipsa jest Norauto, warto tam sprawdzic cene. Sprobuje zadzwonic.

 

ASO chce 676 zetow, wedlug ich katalogow, porazka :duh:

 

Dopisane: dzwonilem, maja dwa rodzaje, swiecace jak nowy i takie do pary zuzytego, CENA TO 299 PLN :!:

Twierdza, ze ORYGINALNY PHILIPS :!:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem od tego goscia jakies 2 miesiace temu d2s 85122+ http://allegro.pl/item943039066_d2s_philips_oryginalne_zarniki_xenon_85122.html

zarniki swieca w porownaniu do oryginalu (bo wpierw wymienilem jedna ze wzgledu na mrozy) bardziej zolto poczytalem wlasnie o chinskich podrobach i zadzwonilem do goscia czy to nie jest made in china :P wytlumaczyl mi ze oryginaly maja poczatkowo tak swiecic ze dlugo sie dopalaja a china by zaraz bardziej na bialo sie palila i szybciej sie przepali ogolem nadruk maja dobry koloru bialego nieschodzi niby gwarancja ale paragonu brak :mrgreen: ogolem powoli coraz bardziej sie rozswiecaja pudelko bylo w tej cenie moge polecic

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ co dalem link mial tez po okolo 139 zl teraz widze jakas mega promocje :mrgreen:

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 paczek za parę mogę jeszcze dać - o ile to faktycznie oryginal. Poki co, jezdze na tych za 139,-

 

Badyl: Nie chodzi o rozswieceie, bo metalohalogen musi odparowac wszystkie sole metali, zeby mial znamionową barwę.

Chodzi o przebarwiena - wystarczy przylozyc kartę do reflektora i widać żółtą kreskę.

Stanąłem jakos niedawo przy mitsubishi, jego xenon swiecil 2x jasniej :x

 

mcmt: dokladnie tak. Zarnik 4300 odpala sie na niebiesko i po 2-3sek swieci na bialo z lekką niebieską poświatą.

Moje obecnie zapalają sie na fioletowo i po paru sek swieci błękitną barwą, dokladnie jak 6000K

Edytowane przez ar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ co dalem link mial tez po okolo 139 zl teraz widze jakas mega promocje :mrgreen:

Pewno mu sie "oryginaly" skoczyly... :lol: Jakis cud marketingowy, 95 zetow za sztuke... :duh:

 

Tak powinno wygladac oryginalne opakowanie:

http://www.lighting.philips.com/europe/image_region/consumer_lighting/car_lighting/s_packco_d4s_xenonstd_tmb.jpg

Edytowane przez >Arecki<

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gwarancja ale paragonu brak

 

Ja paragon dostalem. Ale na nim pozycja "zarowki" :mrgreen:

Xenon ma tyle wspolnego z zarowka, co zarowka z xenonem...

Ej, przeciez to zarowka ksenonowa, tak jak zarowka energooszczedna, a nic tam sie nie zarzy...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcmt: dokladnie tak. Zarnik 4300 odpala sie na niebiesko i po 2-3sek swieci na bialo z lekką niebieską poświatą.

Moje obecnie zapalają sie na fioletowo i po paru sek swieci błękitną barwą, dokladnie jak 6000K

 

 

moje wlasnie odpalaja sie na niebiesko a pozniej taki kolor bialy z lekka zolcia sa jeszcze nie dopalone zreszta zobaczymy narazie swieca za ta kase nie ma co narzekac :P oryginaly odpalaly sie na niebiesko i tak swiecily caly czas praktycznie

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby gwarancja ale paragonu brak

 

Ja paragon dostalem. Ale na nim pozycja "zarowki" :mrgreen:

Xenon ma tyle wspolnego z zarowka, co zarowka z xenonem...

Ej, przeciez to zarowka ksenonowa, tak jak zarowka energooszczedna, a nic tam sie nie zarzy...

 

Niestety to przyjęta, choć błędna terminologia. W żarówce masz włókno, zwane żarnikiem, które żarzy, stąd nazwa żarówki.

Xenon to lampa wyładowcza (metalohalogenek z dodatkiem xenonu dla szybkiej stabilizacji swiatla) i nie ma tam swiatła żarowego, więc skąd niby żarówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to przyjęta, choć błędna terminologia. W żarówce masz włókno, zwane żarnikiem, które żarzy, stąd nazwa żarówki.

Xenon to lampa wyładowcza (metalohalogenek z dodatkiem xenonu dla szybkiej stabilizacji swiatla) i nie ma tam swiatła żarowego, więc skąd niby żarówka?

To dlaczego, za przeproszeniem, wszyscy tutaj pieprza o jakichs "zarnikach". Fachowo powinno byc: PALNIK, badz mniej strawnie: Lampa Wyladowcza :!:

Swoja droga, to na stronie Philips Polska jest jak byk napisane "Zarowki Xenon", tak sie przyjelo, ze wszystko (prawie), co swieci, to zarowka.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PALNIK, to też złe okreslenie, bo to lampa, która fakt, też jest wyładowcza, ale świeci łukowo :norty:

Np stroboskopy, fotograficzne lampy blyskowe.

 

Najlepszym okresleniem jest wlasnie lampa. Tak jak lampa sodowa, lampa rteciowa, lampa xenonowa, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.