Skocz do zawartości

[E87] - Wymiana lamp na Black Line FL


matti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ech... faktycznie brak jest zdjęć, ale to kwestia czasu i pleneru :)

ja tez mam ten moduł - do tego modułu w pin 16 wpinasz lewą lampę, a do pinu 18 wpinasz lapmę prawą. Po tej operacji trzeba zaprogramować moduł - niestety u mnie nie da się zaprogramować.

dla uściślenia - w moduł wpinamy (+) od LEDów (-) jest w lampie kolor brązowy.

 

są dwa wyjścia dla roziazania tego problemu

1. zmiana modułu na polifotwy

2. "rzeźba" z tylną wiązką przewodów od lamp i zastosowanie odpowiedniego przekaźnika, który nie pozwoli na powstanie błędów o braku żarówek w lampach - niestety tu trzeba elektryka, aby nie zobić sobie kuku...

 

Przy zabawie z modułem też trzeba baaardzo uważać, bo się może troche poprzestawiać i nie będzie nic świeciło...

 

Mi świecą ledy z górną i dolną częścią lampy, a i trzeba PINY we wtyczce poprzestawiać bo z lampy robi się choinka.

 

Sobie i wszsytkim zainteresowanym proponuję zaopatrzeć się w dobrego elektryka, który podejme się operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu masz taki moduł i nie da się wkodować ? :) dziwne .

Kurcze za dużo"dłubaniny" chyba sobie odpuszczę pomimo że efekt jest super.

Czemu do jedynki nie ma adapterów oryginlanych jak w e60

 

na wszsytkie Twoje pytania - nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu masz taki moduł i nie da się wkodować ? :) dziwne

Jeżeli jest, a wiemy że jest, oficjalnie zestaw doposażeniowy E87 LED FL lampy tył to powinno się dać się to dokodować do aut z xenonem przed FL. Jest coś takiego, że jak BMW do danego samochodu nie przewidziało danej opcji lub doposażenia to łatwo się tego nie włączy, bo nie widzi w ogóle. Wtedy trzeba kombinować ręcznie, jak się wie jak i może coś wtedy wyjdzie :)

 

@Hipo: Ja powoli się wkręcam w temat lamp FL, masz jakieś fotki, pisałeś że będzie fotostory? :)

Kabel ten do połączenia LED kupowałeś od BMW w salonie czy po prostu zwykły przewód puściłeś? Jaka cena takiego kabelka ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotostory miało być, jak wszystko będzie działało, ale nie działa to nikomu to się nie przyda :(

zwykły przewód - poprowadzony progiem do modułu. Z modułu nie wychodzi żadne napięcie. były rózne kody wgrywane do niego i nic. Magik stwierdził, że moduł nie jest przystosowany do tej operacji i nic z niego nie będzie. trzeba montować przekaźnik, ale to już grubsza sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotostory miało być, jak wszystko będzie działało, ale nie działa to nikomu to się nie przyda :(

zwykły przewód - poprowadzony progiem do modułu. Z modułu nie wychodzi żadne napięcie. były rózne kody wgrywane do niego i nic. Magik stwierdził, że moduł nie jest przystosowany do tej operacji i nic z niego nie będzie. trzeba montować przekaźnik, ale to już grubsza sprawa..

 

A zastanawiałeś się nad oddaniem furaka do ASO ?

Jedyna wada to taka że programowanie modułu kosztuje 500 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u Pana Krzysztofa Seweryn - Auto Sew ul. Żyzna w Wawie dużo o nim i jego pracy w poniższym linku

viewtopic.php?f=10&t=5734

nie byłem w ASO i paradoksalnie nie będe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To trochę mnie zmartwiłeś, bo moj FRM pewnie też może nie zadziałać z lampami LED.

Aczkolwiek na Niemieckich forach nic nie pisało jakie konkretnie FRM działają a jakie nie, jeszcze tam coś poczytam, może coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

to odkopie tego kotleta bo nie chce zakladac nowego tematu.

mam do wyboru

1) ledy blackline

2) ledy zwykle

 

moze ma ktos sreberko na blackline z ledami ?? bo wydaje mi sie ze moze byc za ciemno troszke

 

Nikt nie doradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze chcesz zamienic black line z ledami na srebrne z ledami??

zle mnie zrozumieles :) chodzilo mi o to czy ledy blackline nie beda za ciemne do srebrnego auta :) zastanawialem sie czy wziac blackine ledy a zwylke ledy :)

kupilem zwykle ledowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie zmiany lamp na poliftowe. Przod juz przełożony, a tył kupiony. Dzisiaj byłem w serwisie i powiedziano mi ze ori przejściówka na tył wychodzi tylko w zestawie z lampami i modułem za 2000zl. Wydaje mi się ze ktoś pisał ze to wymieniał same wtyczki. Macie jakiś numer katalogowy?? Pomocy bo chyba na darmo kupiłem wszystkiem lampy :?

 

Odrazu jak macie podajcie numer części modułu świateł z poliftowej z xenonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.