Skocz do zawartości

330d blokuje się podczas jazdy (nie przyspiesza)


krychu3103

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem w E46 330D. Podczas przysieszania (prawdopodobnie turbina?) słychać mocny gwizd (dosłownie). Samochód przyspiesza chyba normalnie ale już na 5-tym biegu blokuje się w okolicach 120, 130km/h właściwie różnie to bywa. Później już nie przyspiesza (lub wolno przyspiesza) na każdym z biegów. Po chwili pracy na biegu jałowym i wdepnięciu gazu samochód zaczyna znowu normalnie przyspieszać, aż do 5-tego biegu aby ponownie się zablokować. Nie blokuje się na żadnym z innych biegów jak tylko na 5-tym. Oczywiście później już nie przyspiesza na żadnym biegu. Samochód wogóle nie kopci. Proszę o pomoc co to może być? Czy jest to awaria turbiny? Diagnostyki jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie kopci? A jak straci moc i po zatrzymaniu się wciśniesz pedał w dechę też nie zakopci?
Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nieszczelny dolot ...........więc śwista . Tryb awaryjny ponieważ komputer widzi przy sporym obciążeniu niedoładowanie.

Lub koledze wydaje się że świszczy i dolot szczelny , problem z overbostem i tryb awaryjny.

 

W tych modelach rozszczelniało kolektor dolotowy sprawdź to.

I jeszcze jedno ........gdy nie ma dymu nie ma paliwa może przepływomierz zwrócił bym również uwagę na ciśnienie w CR.

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to taki gwizd jak na filnie w Youtube.

Na biegu jałowym wogóle nie słychać gwizdu. Tylko słychać ten gwizd pod obciazeniem i w zakresie obrotów pracy turbiny.

Ale gwizda naprawde mocno i to 100% nie miałem tego wcześniej.

Spróbuje sprawdzić co napisałeś Roger.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Właściwie naprawiałem to u mojego znajomego w małym warsztacie. Wyciągał turbine i tyle co mi powiedział to wypiaskował wirniki i tyle jego roboty - no i wymienił jeszcze jakieś łożyska ale nie związane z tą sprawą - nie musiał tego robić bo nie były w stanie krytycznym ale skoro turbo było już na stole no to dlaczego nie... . Zapłaciłem mu 400zł. Ale mam mały problem bo powoli zaczyna znowu już coś tam delikatnie świstać od czasu do czasu - chyba zgłosze się do niego w ramach reklamacji. Ale może też to być gdzieś jakaś nieszczelność.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie w 323i turbiny nie ma...ale u kumpla w 330d jest. Problem mial podobny...podziele sie informacja jak to naprawil ale ostrzegam, ze wszystko na wlasna odpowiedzialnosc....

 

Wyczytal gdzies na forum ze na turbinie osiada sie syf itd itd...jakies niemieckie forum...

Rozwiazanie ktos tam podal nastepujace...

Pojechac na autostrade, i pojezdzic na full obrotach tak z 15 minut.

Jak tam napisali, lopatki turbiny rozgrzaja sie na tyle ze wypali cale syfy i ma byc ok.

 

Ku mojemu zdziwieniu zrobil tak (co mu odradzalem bo wiemy ze turbina to dosc delikatna czesc w silniku)

Pojechal..wrocil...i od tego momemntu, jakies 5 miesiacy z tym problemem sie nie spotkal ponownie.

 

Turbina jak ciagla tak ciagnie wiec nic jej sie nie stalo...ale wg mnie, ryzyko duze zeby tak przegrzewac sprzet...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.