Skocz do zawartości

316i coupe - bije na kole, zarzuca samochodem


Dawid Nadskakuła

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam e36 coupe z 1993 r M43 , nie znalazłem do końca satysfakcjonującej odpowiedzi. od niedawna z dnia na dzień zaczęło mi bić koło ( mam wrażenie że z tyłu - telepie całym samochodem), zrobiłem zbieżność wszystkich kół i dalej to samo. przy 130 km na godz. jest już nie do wytrzymania. - buczy i bije. dodatkowo czasami tak przy jeździe ok 30-50 km/h na wprost raptownie zarzuci tyłem. wrażenie tak jakby koło miało zaraz wylecieć. ale tak przez moment i dalej tylko to ciągłe bicie. nie wiem czy moja żona coś nie zmajstrowała jadąc autem :-( P.S. śruby mocujące koła mam dokręcone ;-)

 

 

_______

Proszę o poprawne tytułowanie wątków! Format tytułowania do przeczytania na górze działu. Poprawiłem, Pozdrawiam /mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak mialem w poprzednim aucie tylko na przodzie i mnie sciagalo na prawo,pojechalem do mechanika zeby sprawdzil zawieszenie,powiedzial ze wsio ok i nie ma ani grama luzu,wiec sie przejechalismy kawalek,nadal sciagalo,stwierdzil ze mam wadliwa opone wiec zamianilem przod z tylem,troche sie poprawilo le jeszcze deko sciagalo,opona wygladala normalnie,sproboj zamianic kola albo zmien opone

"TAKI EGZĘPLARZ TO PRAWDZIWY UNIKAT A STAN POWALA NA KOLANA !!!" :lol:

nie wróż ze szklanej kuli http://emotikona.pl/emotikony/pic/027.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam koledzy za wprowadzenie w błąd. nie robiłem zbieżności tylko wyważałem wszystkie koła :duh: . Popieprzyłem. :mad2: to może oprócz opony ustawienie zbieżności by pomogło? jeszcze raz sorki za wprowadzenie w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak by to opona to przy wyważeniu by było widać, no chyba ze jakiś ślepy by był ten co wyważa. Wjedz na szarpaki sprawdz gumy i amorki. A żona to nie trafiła gdzieś boczkiem lub w jakoś wyrwę nie wjechała??? Pełno u nas po zimie takich dziur...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na stacji diagnostycznej: amorki ok, szarpaki ok, wykrył natomiast skrzywiony lewy tylni wahacz. tylko wydaje mi się że ja już miałem to dożo wcześniej jak sięgam pamięcią. powiedział mi też że w prawym tylnym kole do wymiany jest łożysko. czy jak jest walnięte łożysko to tylko szumi czy też może zarzucać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To raczej bedzie wina wachacza ja mialem to samo tylko z przodu i powyzej 130 km/h to caly przod podskakiwal nie dalo sie jechac. Po wymianie dwoch wachaczy na przodzie wszystko jest ok. Lozyska to raczej nie to, u mnie z tylu byly obydwa do wymiany i oprucz ogromnego szumu nic innego sie nie dzialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpak ok.opony ok a tylko krzywy wachacz,bicie i uciekajacy tyl to masz dobre auto :cool2: wymien te gumy na poczatek koszt nie wielki i zamien kola z tylu na przod i bedziesz widzial czy bicie nadal jest.Uciekajacy tyl nie jest dla mnie nowoscia a mechanik mechanikowi nie rowny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie ścina tobie opon?? krzywy wahacz będzie miał wpływ na geometria a co za tym idzzię będzie niszczyć opony. Nie urwało ci się mocowanie amortyzatora??? Zdejmij tapicerkę i zobacz jak wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opon nie ścina, trzymanie amortyzatora jest ok. przełożę koła z tylu na przód i odwrotnie żeby wykluczyć wadliwą oponę a potem zobaczymy. słyszałem też że może to być wina półosi. co o tym sądzicie? i czy mogę wymienić tylko jeden wahacz, czy trzeba wymienić parę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio uderzyłem tyłem lekko w krawężnik i wachacz trochę się wygiął, auto po 80km/h latało tyłem jak cholera... kupiłem używkę, prostą z dobrą tuleją za 50zł, założyłem, zbieżność tyłu i przodu ustawiłem i jak ręką odjął. Bardzo uszkodzone łożysko powoduje luz na kole i może tez dziwnie się tył zachowywać, a bicie to raczej opona, krzywa felga, obejrzyj oponę dokładnie, ewentualnie zamień przód na tył albo nawet rezerwę na próbę. powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.