Skocz do zawartości

Slabe hamowanie po ruszeniu


Rafcioso

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki objaw - po odpaleniu silnika pierwsze hamowanie jest bardzo slabe (trzeba bardzo mocno nacisnac hamulec). Pozniej przez nastepne 2-3 hamowania sytuacja wraca do normy i pozniej samochod hamuje juz tak jak powinien. Co jest grane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli taki objaw występuje od chwili zmiany okładzin ciernych hamulców to może być tego objawu przyczyną niewłaściwy dobór tych okładzin. Ja mam podobnie w 120d. Auto hamuje prawidłowo dopiero po lekkim nagrzaniu okładzin. Taka sytuacja występuje od chwili zmiany klocków na nieoryginalne i trwa od ponad 2 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może założyłeś jakieś sportowe klocki. Wtedy jest to normalne zjawisko że nabierają sprawności dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

 

TRW ale chyba nie sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A może klocki mocno przypaliłeś podczas ostrej jazdy i jakiegoś bardzo mocnego hamowania, może wjechałeś w wodę z na maksa rozgrzanymi klockami i materiał zmienił swoje właściwości. Starła już się ta część i teraz jest tak jak powinno być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie, raczej nie...

To sie zaczelo gdy wlasciwie jezdzilem kilka dni tylko dom-praca-dom (15 min. jazdy po miescie).

Jesli dziala znowu poprawnie to niby git, ale troche sie boje, zeby kiedys nie zdziwic sie przed swiatlami albo na przyklad przed awaryjnym hamowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaccum Pump , jesli w twoim silniku wystepuje to na 99% własnie ci siadło i będzie coraz gorzej. Stały punkt programu w BMW.
Ewentualnie może spadł ci jakiś przewód odchodzący od tej pompki, ale ich awarie są częste, nagle może się okazać ze masz brak hamulca, tzn słabo hamuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Vaccum Pump?

 

To jest taka pompka wytwarzająca podciśnienie, które połączone jest także z układem hamulcowym i podczas hamowania podciśnienie reguluje chyba moc z jaka zaciskają się klocki. Wiem że w V8 częsta usterka, z tym ze zdaje się że w v8 ta pompka ma tylko takie zadanie o którym napisałem a w dieslu spełnia parę innych funkcji dodatkowo. Radze się dopytać, bo możesz nagle nie wyhamować przed autem przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.