Skocz do zawartości

Zdejmowanie lusterka e60


baranmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z rozkladaniem lusterek i potrzebuje je rozebrac.

Lusterka rozkladaja sie o 180 stopni. Nie zatrzymuja sie w normalnej pozycji. Mam nadzieje ze po rozebraniu uda mi sie zdiagnozowac problem.

Jednak kompletnie nie mam pojecia jak sie zabrac za ich rozkladanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam model po lifcie i u mnie aby odkręcić lusterka wymagane jest ściągnięcie boczków drzwiowych + osłony głośnika wysokotonowego. Po zdjęciu tych elementów odkręcasz 3 śrubki i lusterko masz już wymontowane.

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przestało mi działać prawe lusterko (po złożeniu przestało się rozkładać oraz podświetlać przestrzeń przed drzwiami ) lusterko jest z podświetleniem, . nie działa także regulacja

Z lusterka wydobywa się jakiś chrobot przypominający pracę silniczka.

Ten dźwięk jest nawet po zamknięciu auta i załączeniu autoalarmu. (obawiam się że przez noc rozładuje mi się akumulator)

Chyba będę musiał wyjąć bezpiecznik 32 w moim przypadku

Żeby rozebrać lusterko muszę koniecznie ściągać boczki drzwiowych + osłony głośnika ? czy jest jakiś inny sposób

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NP71&mospid=48810&btnr=51_5056&hg=51&fg=10

np. czy da się zdjąć pokrywę nr 1 bez zniszczenia jej ?

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać

 

E 61 530dx 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożone to wkładu raczej nie wyciągniesz.

 

Wcale nie jeśli lusterko jest złożone elektrycznie to normalnie można je rozłożyć ręką .

 

Aby rozebrać lusterko trzeba najpierw wyjąć wkład mam swój sposób ale cięzko mi go opisać - nie można podważać szybki tylko trzeba małym cienkim śrubokrętem podważyć mocowanie wkłądu do podstawki regulującej .

 

jeśli to się uda to od stony wkładu lusterka trzeba odbezpieczyć cztery zaczepy w narożnikach one trzymaja obudowe lusterka (tą lakierowaną ) .

 

W moim przypadku kiedy lusterka otwierały się o 180st wystarczyło solidne ie odrdzewiaczem mechanizmu skłania lusterka czyli tego przegubu i rozrusznie go ręką otwożyć -zamknąć lusterko , można to śmiało robić reką nic im nie będzie . Po tym zabiegu już od roku mam spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubokręcikiem możesz coś uszkodzić ja mam dość ciękie palce wiec wkładam opuszki palców od spodu pod wkład lusterka i podważam. Drugi sposób to podłożyć od spodu, między wkład a obudowe nie za głęboko cięką packe albo coś podobnego ważne żeby było mniej więcej na szerokość wkładu lusterka owijamy ją cięką ściereczką lub izolacją po to żeby nie uszkodzić wkładu i czarnej obudowy, podważamy i wkład wychodzi bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

rowniez mam problem z lusterkiem od strony kierowcy jak kupilem auto juz sie nie skladalo, postanowilem rozebrac zdjalem obudowe i ujzalem 2 kabelki idace do silniczka bialy i zolty bialy byl uciety i zaizolowany, sklecilem kabelek do kupy i zlozylem obudowe, wszystko dziala sklada sie i rozklada, problem jest tylko taki ze jak sie rozklada to kawalek tak jak by za bardzo sie wychyla jakies 0,5cm i jesli ustawie recznie do normalnej pozycji zloze i rozloze to slychac takie zgrzytniecie i przeskakuje znowu za daleko i jest za bardzo wychylone chcialem rozebrac bardziej i zobaczyc ten mechanizm ale musial bym cale lusterko zdejmowac czyli caly boczek itd, a niechcial bym przytym az tak grzebac, moze ktos wie oco tam chodzi z tym mechanizmem , bo chyba ktos go celowo obcial kabelek zeby sie niewychylalo za bardzo wrzuce jutro fotke jak mi sie uda pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkladalem ostatnio lusterko i nie udało mi sie dotrzeć do mechanizmu blokujacego lusterko. Lusterko jest na metalowej tulei gdzie pod gornym kapeluszem jest sprezyna dociskajaca. Moim zdaniem element nie rozbieralny, jezeli sie myle to chetnie poznam sposob jak sie to sciaga. Jezeli WD40 nie pomorze, mozesz zastosowac male druciarstwo w postaci spinki plastikowej o odpowiedniej grubosci, wpinasz ja od dolu w otwor ktory znajduje sie pod taka zaslepka. lusterko bedzie sie skladalo i rozkladalo, ale mechanicznie ograniczysz rozkladanie do prawidlowej pozycji.

 

Jezeli ktos zna sposob jak dostac sie do mechanizmu blokujacego prosze o wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też rozebrałem całe lusterko , ale sam mechanizm składający jest raczej nie rozbieralny , całość tego mechanizmu jest zawalcowana i bez uszkodzenia rozebrać się tego nie uda . Też kombinowałem a i tak raz poraz lusterko rozkładało się "na maskę" :mad2:

W końcu cały mechanizm wypsikałem odrdzewiaczem i rozruszałem lusterko ręką zamknąć-otworzyć ,zamknąć-otworzyć kilkanaście razy i znowu odrdzewiacz i pomogło . Lusterka od kilku już miesięcy składają się i rozkładają prawidłowo i w miarę cicho :D :D Wcześniej strasznie jęczały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem - lusterko otwierało się za daleko.

Nawet przy ręcznym ustawieniu w odpowiedniej pozycji przeskakiwało lekko do przodu.

Silniczki działają do momentu wyczucia oporu - problem jest z mechanizmem (bolcem) blokującym w pozycji otwartej.

Jeśli bolec jest zapieczony to lusterko leci do przodu.

Gdzieś na forum jest temat który opisuje działanie mechanizmu. Pamiętam że ktoś oferował (odpłatnie) tajemną wiedzę jak to naprawić.

U mnie pomogło psiknięcie WD40 i ręczne złożenie/rozłożenie lusterka.

Od ponad roku działa bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trenowalem WD40 bez rezultatu, dzis kupilem odrdzewiacz Wurth-a, wymontowalem lusterko i mocno spsikalem po paru godzinach rozruszalem recznie i bingo znow dziala :)

 

Polecam dobry odrdzewiacz :)

 

WD40 nadaje się do skrzypiących drzwi w domu :mrgreen:

 

Poponuje jak kolega adisan82 kupić odrdzewiacz Wurth albo Normfest(moim zdaniem skuteczniejszy) są to profesjonalne preparaty stosowane w branży motoryzacyjnej i z własnego doświadczenia napawdę ułatwiają prace , ale niestety nie należą do najtańszych na rynku - coś za coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy dobrze zrozumiałem, że są dwa sposoby demontażu: demontujemy boczek i później lusterko albo demontujemy wkład lusterka i następnie lusterko? Chodzi o sławetne trójkąty, z których schodzi farba...
Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem, że są dwa sposoby demontażu: demontujemy boczek i później lusterko albo demontujemy wkład lusterka i następnie lusterko? Chodzi o sławetne trójkąty, z których schodzi farba...

 

Demontujemy boczek drzwi inaczej nie ściągniesz lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.