Skocz do zawartości

318i 1998 r spadek mocy na wysokich obrotach


cipiur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam od kilku dni e46 1.8 1998r i mam pewien problem otóż powyżej 4 tys. obrotów silnik zaczyna słabnąć, przerywać tracić moc, tak jest prawie na każdym biegu ostatnio nawet na zimnym zaczął przerywać i szarpać nie mam pojęcia co to może być.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się z dobrym mechanikiem na podpięcie pod kompa ale dopiero na najbliższy poniedziałek wcześniej się nie da, on powiedział że to prawdopodobnie jest jakiś czujnik temperatury tylko nie zapamiętałem czego.

Tak sobie myślę czy nic się nie stanie jak będę tak jeździł do poniedziałku bo ostatnio to nawet na zimnym silniku na niskich obrotach przerywa a nawet tak jakby coś cicho strzelało pod maska w miejscu gdzie jest filtr powietrza auto nie posiada instalacji gazowej. Co o tym myślicie i ciekawe jaki to czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spotkałem poprzedniego właściciela mojego bmw opowiadałem mu o moich w/w problemach a on poradził mi żeby nie pchać kasy w warsztaty samochodowe tylko poszukać kogoś kto potrafi skasować i odnowa wgrać oprogramowanie do e46, ma to pomóc on kiedyś tak robił i było ok samochód odzyskiwal 100% mocy. Mówił że na początku jak kupił to też wymieniał wszystko po kolei i nic nie pomagało. Diagnostyka kompem pokazywała masę błędów "np. błąd nie znany 0".

Co myślicie o tym pomyśle?

Ile to może kosztować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez mi ktoś w serwisie zaproponował wgranie nowego softu do mojej M3 2001r. Podobno silnik ma lepiej pracować i różne układy mają lepiej działać, np sersor deszczu, czujniki parkowania czy nawet ABS. Ile w tym prawdy jest nie wiem, ale jak bede znał koszty to wam napisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.