Skocz do zawartości

Dziwny rezonans e34 2.0 24v


wiesiek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem podczas jazdy moją bunią występuje dziwny rezonans podczas redukcji biegu albo gdy chamuje silnikiem. Słychac to pod spodem auta pod siedzeniem kierowcy tam są przewody paliwowe i to jakby one drżały, nie wiem jak tego sie pozbyc. Prosze o podpowiedz i dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo musze sie przyznac ze mam podobnie i zawsze mnie to zastanawialo co to i dlaczego, tylko ze u mnie wystepuje to przy niskich temperaturach powietrza, tylko po uruchomieniu przez pare chwil

podlaczam sie do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezeli cos wam stuka (a nie ze auto drzy) to sprawdzcie uklad wydechowy - ubytki w gumach, poluzowane mocowania tlumikow, pekniecia rur, zaczepione syfy.

 

Pozniej wydawajcie miliony na dwumasy i inne czesci.

 

 

Pozdro

 

Co prawda to prawda. Zasada jest jedna i tu się zgadzam z Tomkiem zawsze sprawdza się przyczynę od części najtańszych. Ja podałem tylko 2 przykłady, których może być więcej. Źle zamontowany wydech nie wprowadzi auta w rezonans tylko w nieprzyjemny dźwięk drżenia(najczęściej jak się źle wydech ustawi do drży w tylnej części auta). Padnięty dwumas ma wiele objawów: dziwny dźwięk przy gaśnięciu auta(klekot, stuki), wspomniane wibracje, mi np. szarpie autem na 2gim biegu przy puszczeniu gazu(kolega też ma taki objaw w TDS E34 i też ma padnięty dwumas). Dwumas to dziadostwo gdzie z tego co widzę większość ma już padniętą ta cześć (w sumie ja też) powinno się ją wymieniać na nową po drugiej wymianie sprzęgła. Niestety do dokładnego sprawdzenia dwumasu trzeba ściągać skrzynię biegów aby ocenić luzy na kole. Owy kolega zakupił juz zestaw jednomasowego koła Valeo sam jestem ciekaw jak autko będzie działać, ja robię ze swoim kołem porządek na lato, też będę zakładam jednomasę jak się spisze u kolegi :mrgreen:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowe uchwyty eliminuje bo juz wymienialem przy innej okazji calkiem niedawno

co do dwumasu.. a nie bylo by tak ze caly czas by drgal? u mnie to jest chwilowe.. przeleci tak jakby jedna fala tego rezonansu, za chwile druga i koniec. im zimniej tym wieksze prawdopodobienstwo uslyszenia tego dzwieku i poczucia tych wibracji

jeszcze jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zachowuje sie dwumas, im silnik cieplejszy to drgania są mniejsze. Jednak jest to tylko moja hipoteza.

ktos jeszcze tak mysli? hmm nie wykluczam Twojej sugestii ale wydaje mi sie ze

Witam a może ma to związek z odpowietrznikiem bo jak odkręce korek wlewu paliwa to lekko syknie i na jakiś czas rezonans ustępuje. Dodam jeszcze że jak zalałem paliwem do pełna to temat jakby sie nasilił.

to jest bardziej prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.