Skocz do zawartości

Śmierdzi benzyną w aucie:-/


Adam85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem, w moim bmw e36 318i 1991r. śmierdzi benzyną na zimnym silniku, w sumie nie zawsze ale dość często. Chciałbym zaznaczyć, że auto było na komputerze i nie było żadnych błędów oraz to, że obroty nie falują. Jestem ciekaw ile może kosztować wymiana wszystkich przewodów paliwowych, ktoś się może orientuje, jaki to koszt?? Pozdrawiam i dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij górną częśc kolektora ssącego i dasz radę sam wymienic .To dwa przewody gumowe długości 45mm i średnicy wewnętrznej 8mm na rysunku oznaczone 5 i 6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=13_0604&hg=13&fg=10 . Koszt to zakup przewodów około 10 zł i Twój czas .Wymień je koniecznie miałem ten sam problem ,przy okazji przejrzyj inne połączenia przewodów paliwowych pod maską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się na siłach ? :D Zdejmij przewód gumowy między przepływomierzem a przepustnicą ,odkręc przepustnicę ze szpilek nr.7 na rysunku kluczem nasadowym 10mm http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA31&mospid=47436&btnr=11_0951&hg=11&fg=40 następnie dwie śruby nr.13 na rysunku i 6 nakrętek nr 9 z rysunku .To chyba wszystko co trzeba odkręcic , unosisz delikatnie górną częśc i zdejmujesz .Przed rozpoczęciem pracy odepnij klemę - z akumulatora ,podczas pracy zachowaj czystośc i zwracaj uwagę żeby nic nie wpadło do dolnej części kolektora .W przewodach będzie paliwo także uważaj żeby nie spalic auta . :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam powiem tak ja się nie znam na samochodach ale chodzi o to że jak samochód pracuje to strasznie śmierdzi benzyną że nie można wytrzymać trzeba okna otwierać pomóźcie prosze może mi ktoś mi tak wytłumaczyć abym zrozumiała dzięki z góry ( tylko się nie śmiać) :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też śmierdziało zupą,przyczyna przewody paliwa gumowe które dochodzą do filtra paliwa.Z jednej jak i z drugiej strony filtra sparciałe i się zupka pociła.Kupno przewodu paliwowego gumowego za parę groszy.Ok 60cm po 30cm na każdą stronę i po problemie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.