Skocz do zawartości

[E36 93r 1.8is wachlowanie na benzynie


Wojar12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukam porady jestem posiadaczem bmw e36 1.8is (lpg) m42 1993r coupe. i dzieje się z nim coś dziwnego ogólnie wachluje na obrotach, widoczne jest to szczególnie na benzynie po rozgrzaniu, ciężko określić moment kiedy się to zaczyna gdyż przeważnie używam lpg. Na gazie również ma wachania obrotów ale małe i nie czuć podczas jazdy, a na benzynie tak wachluje że przy jeździe na 1-ce przy małych obrotach że cały samochód rzuca do przodu, na gazie tego nie ma jeździ ładnie i statecznie, czasami tylko spadają jej obroty jak jest nierozgrzana dobrze, jednak ta benzyna mnie mocno martwi co się dzieje, wykluczyłem już łapanie dzikiego powietrza przez dolot ponieważ na gazie jest dobrze, ostatnio gazownik ustawiając dawkowanie powiedział że sonda "zbyt wolno chodzi" nie wiem co dokładnie miało to znaczyć ale sądze że chodzi o podawanie sygnału. Zaobserwowałem jeszcze że te mocne wachlowanie przeważnie dzieje się po tym jak wprowadzam ja na wyższe obroty bądź jeżdżę szybciej, jak nie przekraczam 3000obr/min jest prawie dobrze. Nie mam dużego doświadczenia w samochodach więc proszę o poradę może uda nam się wspólnie do czegoś dojść. A i spalanie na gazie wynosi średnio 15l przy cyklu mieszanym bez katowania, i ok 14 benzyny cykl mieszany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo takie spalanie to zdecydwanie za duzo.U mnie wychodzi srednio 9(wiekszosc trasa). Tak jak powiedzial mechanik padla pewnie sonda i podaje zla dawke paliwa dlatego sie dlawi i faluja obroty. Podmien jesli masz mozliwosc a jak nie to udaj sie na lepszego kompa na sprawdzenie sondy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wymieniał ktoś sam sonde w swoim BMW nie sprawia to problemu ?? bo ja lubię pogrzebać sobie i coś zrobić więc jeśli to nie jest duży kłopot to sam ja wymienię

nie ma zadnego problemu :cool2: odłączasz wtyk odkrecasz klucz 20 pare nie pamietam wkrecasz podlaczasz reset DME i dziala :P chyba ze kupisz sonde uniwersalna to bedziesz musial przylutować wtyczke jak troche sie interesujesz to napewno dasz rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi pokazywało że sonda słabo reaguje i za wolno podaje sygnał a czasami się tak jaky wieszała na 2 sek. bądź więcej a to chyba nie dobrze. mam nadzieję że to tylko w tym tkwi problem, dziwi mnie tylko to że na gazie i benzynie inaczej chodzi i o mnie ciekawi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.