Skocz do zawartości

E61 ustawienie świateł


Olkowski

Rekomendowane odpowiedzi

xenony wszystkie maja samopoziomowanie. czujniki poziomowania sa na tylnej belce.

 

czujniki do samopoziomowania są dwa, na przednim i na tylnym wahaczu

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do ustawienia świateł potrzebne jest użycie DIS lub innego programu ?Ustawiałem światła na zwykłym przyrządzie i niestety ale świecą za nisko.Dzięki.

 

sprawdz czy nie ma problemu z czujnikiem na wahaczu od samopoziomowania, zdarzyć sie też moze że pada cos w samej lampie, silniczek czy cos. Jeśli wszystko masz sprawne w aucie to wysokość lamp można ustawić standardowo śrubami na stacji diagnostycznej.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ,że światła były ustawiane na stacji diagnostycznej i poziom wg wskazań jest ok.Natomiast w trakcie jazdy wydaje mi się,że są za nisko.Raz miałem błąd czujnika samopoziomowania ale błąd zniknął i na dis jest bez błądu. Jeżeli chodzi o ustawienie świateł to może jest np w Disie opcja ustawiania świateł lub też procedura mówiąca że obciążenie powinno być np z tyłu 100KG z przodu 68 kg tak myślę spotkał się ktoś z takim ustawianiem w ASO.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
fakt faktem ze nie mam takiej bumi ale ustawiałem sobie swiatła i za kazdym razem mechanik kazał mi wysiac z samochodu wiec tych obciążeń o których piszesz nie musi być. Od tego jest sa własnie te czujniki na wachaczach. Jesli załadujesz auto o swiatło ustawi sie tak jak było one ustawiane na pusto - maja wtedy punkt odniesienia do którego musza sie ustawic. Pozdrawiam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w necie ,iż ustawienie świateł z czujnikiem samopoziomowania odbywa się w następujący sposób:

zbiornik paliwa 90%

osoba w trakcie ustawiania na miejscu kierowcy

czyste reflektory

sprawne żarówki itp

samochód ma być przetoczony kilka razy w tył i w przód w celu ustawienia się sprężyn i amortyzatorów

urządzenie do sprawdzania ma być ustawione równo ustawione względem samochodu 30 cm od reflektorów

i teraz jeżeli jest w DISIE opcja na elektroniczne ustawienie pozycji zero to ustawiamy

jeżeli nie to zaczynamy regulację

a jeszcze równe ciśnienie w oponach u mnie 2,4 i 2,8 tył

 

Życzę udanego ustawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.