Skocz do zawartości

318i Uszkodzony przegub,czy łożysko??


PETERS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od niedawna coś mi zaczęło zgrzytać w tylnym lewym kole. Zgrzyta cały czas (proporcjonalnie do obrotów koła), niezależnie czy jadę do przodu/tyłu czy też na luzie. Rozkręciłem z tyłu bęben, w środku wszystko OKi... co gorsze w szukaniu usterki przeszkadza mi fakt, że jak podniosę auto - zgrzyt/pisk ustaje. Ustawiłem sobie ostatnio auto na kanale, na luzie i przepychając go stwierdziłem, że pisk jest "tylko w jednym miejscu". Pisk dochodzi z osi koła, tylko nie wiem czy przegub przy kole czy łożysko?? Jak można dojść co to?? Najgorzej jak się jedzie powoli, wtedy zgrzyt jest straszny. Jeżeli to przegub, to czy jest on rozbieralny (z tego co patrzyłem w necie to chyba nie) ?? Jeżeli musiał bym kupić całą półoś, używkę oczywiście ("nowa" 600zł i to chyba regenerowana jest a nie nowa) to czy pasuje ta z wieńcem zębatym od wersji z ABS... ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wina łożyska i radze Ci szybko wymienic i na jakies markowe bo mozesz miec znacznie wieksze koszty :mad2: w moim przypadku chcialem zaoszczedzic i tak zaoszczedziłem ze nowe łożysko padło po okolo 1000km i tak sie rozsypało ze uszkodziło piaste przegób wachacz bęben czyli cały komplet :mad2: koszty by wzrosły gdybym musiał kupić te częsci ale na szczęście miałem za free :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja tez ostatnio wymienialem lozysko, wzialem najdrozsze (mam nadzieje ze najlepsze) nie ma co tu oszczedzac, wymiana z lozyskiem 300zl. U mnie buczalo, w Twoim przypadku nigdzie bym nie jechal, tylko do mechanika na wymiane, bo moze byc gorzej;/
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
miałem podobny problem w 320.mam tam tarczo-bębny(w 318 chyba jest tak samo-nie wiem).problemem było to, że okładziny w bębnach żeby się nie ruszały na boki trzyma taki mały bolec. u mnie się wytarł. Jak go brakło to okładziny tarły bokiem o bęben.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.