Skocz do zawartości

Nie działa klima


mateuszh

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mozna !! Przewody od klimy to nie jest zwykla guma , tylko wewnatrz maja wkladke teflonowa, a cisnienie w czasie pracy dochodzi po wysokim do 25 atm , a po niskim do 6 atm .Cisnienia po wylaczeniu klimy sie wyrownuja .

A klima caly czas sie wlacza i wylacza - to nie jest tak jak wiekszosc ludzi uwaza , ze jak wlacza klime to to caly czas dziala, np: klima steruje kalkulator wtrysku i jak jedziesz i depniesz do dechy to wylacza ci klime na chwile , bo klima zabiera bardzo duzo mocy.to samo jest przy ruszaniu- trzeba pamietac , ze zanim elektronika zareaguje to chwile to trwa, wiec mozna sie zdziwic. Nie kombinuj , tylko podjedz do jakiegos fachowca od klimatyzacji i Ci to zrobi pozadnie. Wczesniej mialem Vectre i tam tez byl walniety przewod od klimy po niskim cisnieniu ( klima po napelnieniu dzialala jakies 2 tygodnie), kombinowalem jak kon pod gore i skonczylo sie na tym ze pojechalem do specjalisty i byl swiety spokoj.

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz pasek na kompresorze klimy???? Jeśli nie masz, to sprawdz czy koło pasowe w sprężarce się kręci, jeśli nie to jest kompresor zatarty. Uważaj z tymi pseudo fachowcami od klimy, ja też byłem niby u fachowca i rozpierd....... mi cały kompresor (a wystarczyło zmienić łożysko).

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
to sory jak nie można kupić przewodów to jak to naprawi ? jak załata to chyba sam też moge? po włączeniu klimy słychać jakiś jagby wentylator... ale pyknięcia nie ma podobno dlatego ,że nie ma gazu...? jak to sprawdzić? co trzeba wymienić ? bo co z tego że pojade na uszczelnianie przewodu baź sam uszczelnie o ile ktoś mi w tym pomoże:) jak puźniej powiedzą kompresor do wymiany albo coś innego za ponad 600 zł ...
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz raz pisalem na ten temat jest mozliwosc ze jesli masz walniety waz to gaz uciekl.A BMW to tacy spryciarze ze jesli jest maly poziom gazu lub go nie ma to kompresora nie zalaczy.

A dlaczego ? dlatego by go nie spalic .

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie jest takie madre skoro wentylator włącza :) czyli jak mam sprawdzić co jest nie tak? chyba sprawdzenei szczelnosci i naprawa nieszczelnosci nie jest związana z nabijaniem włąsciwym gazem? za 200zł? bo co mi po tym jak spierniczy,,,,? tego najbardziej sie obawiam .

Pozdrawiam

i dzięki za info nieraz cięzko znaleźć cos na forum jak jest 8 stron czytam juz2 godziny i mogłem pominiśc twoją wypowiedź wczesniejszą:) ale zawsze szukam w archiwach.

acha skoro nie da sie wymienić przwodów w razie jak by sprawdziłą sie wersja sprzedającego mi auto że z przewodu gdzieś puszcza... to co cała klima na smietnik ? coś mi sie nie wydaje ,że to tak powinno być?

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
acha skoro nie da sie wymienić przwodów w razie jak by sprawdziłą sie wersja sprzedającego mi auto że z przewodu gdzieś puszcza... to co cała klima na smietnik ? coś mi sie nie wydaje ,że to tak powinno być?

Pozdrawiam

 

Źle pewnie zrozumieliście (tak mi się wydaje) nawzajem z Falcon`em, na pewno się wymienia tylko pewnie nie na przewody typu wąż ogrodniczy. A jeśli chodzi o zamiennik to pewnie jest jakiś albo spece tną takie przewody z metra i zarabiają końcówki (nie mam wiedzy) tak, że zamiennik (alternatywa dla przewodów z ASO) pewnie jest dostępny.

 

Sprawdzenie szczelności w najbardziej drogiej wersji polega na napełnieniem gazem z barwnikiem i eksploatacji jej a potem sprawdzeniu gdzie i czy barwnik (coś z UV) wydostał się z układu. Ale jak masz wiedze, że to konkretny przewód to nawet przy pomocy zwykłej sprężarki sprawdzisz po wcześniejszym demontażu przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tak własnie mi się wydawało:) że przewód podlega wymianie:) najpierw jadę zaworek przeczyścić bo dmucha ciągle ciepłym powietrzem wrrr ale to raczej wpływy na włączenie klimy nie ma wpływu... ? bo może taki detal to blokuje wali ciepłym powietrzem na prawąstrone lewe leci zimne...
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.