Skocz do zawartości

ładowanie akumulatora


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

witam.chciałbym się dowiedzieć ile czasu zajmuje mniej więcej naładowanie akumulatora po przez alternator.silnik m30.pakiet oświetlenia dodatkowego.autem jeżdzę około 1 godz.dziennie i zastanawiam się czy przy tych mrozach któregoś dnia nie będę miał niespodzianki
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jak nikt nie wie,to może wiecie co ile powinno się doładowywać akumulator do pełna.dokładnie chodzi mi oto co ile czasu serwis zaleca ładowanie
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale jeśli masz dobry alternator i akumulator taki jak powinien byc w sensie pojemnosci to nie powinienes mieć niespodzianek typu ze nie zapali bo rozładowany. tylko bedzie krecil bo jesli jest dobry akumulator to jesli bedzie mial dany pobór prądu to on sobie doładuję tyle ile bedzie potrzebował :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgodzę się z przedmówcą ale należy pamiętać że średnio raz na 3 miesiące powinno się wyjąć aku uzupełnić wodę destylowaną i naładować prostownikiem na najniższym możliwym nastawie dla 12v.

Jeśli w czasie jazdy często wyłączasz i załączasz silnik czas między ładowania powinien być krótszy czyli powiedzmy co 2 miesiące.

Pozdrawiam kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to akumulator powinno się ładować prądem jedna dwudziesta pojemności akumulatora,a nie najniższym możliwym.nie wiem jakiej mocy jest alternator w tym modelu bo z tego można by obliczyć w jakim czasie naładuje akumulator np.do połowy rozładowany.też jestem zdania,że raz na 2-3 mc-e powinno się doładować akumulator do pełna.wiem,że w serwisie zakładają nawet specjalną książkę ładowania akumulatora lecz nie znam szczegułów
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ale jesli jest bez obslugowy to sie nie doleje wody a ja bym radzil cos takiego ze ( tak jak w mojej firmie) ze mamy taka maszynke ze sie podpina do akumulatora i wszystko pokazuje tzn: stan naladowania, wytrzymalosc, ilo letni jest noo wszystkie dane :) ale kontrole co jakis czas nie zaszkodza:) bedziesie pewniejszym :) i wszystko jasne :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dokładnie ładowanie powinno odbywać się jedną dziesiątą pojemności aku. ja ładuje najniższym bo akurat tyle daje mi prostownik i zostawiam na noc.

Co do bez obsługowych , właśnie dla tego ich nie kupuję bo w sumie nic nie można przy nich sprawdzić , ale są niektóre bez obsługowe którym można zdjąć dekiel i dolać wody..

Reasumując : każda karta gwarancyjna do akumulatora mówi o tym że należy ładować poza pojazdem i w jakich odstępach czasu, lepiej kupować zwykłe z korkami ponieważ można zawsze sprawdzić poziom elektrolitu i ewentualnie uzupełnić wodą destylowaną - a nic tak nie skraca żywotności akumulatora jak bardzo niski stan elektrolitu - widoczne płyty na wierzchu.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.