Skocz do zawartości

318d nierówna praca silnika


Bartunia222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam BMW e46, 318d, 2003 rok i kiedy odpalam go przez około dwóch minut obroty utrzymują się powyrzej 1000 poczym spadają i zaczynają mi nie równo pracować pomiędzy 700-900 poczym po dwóch minutach ustaje i jest wporządku, ale gdy jadę i wrzuce na luz to znowu pare razy zapulsują pomiędzy 600-1000 i znowu ustają na około 800. nie wiem czy tak powino być czy coś jest nie tak.

Edytowane przez Bartunia222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie jestem przekonany że jest padniety, uszkodzone termostaty(główny, EGR) mogą powodować że auto sie niedogrzewa i podgrzewacz ciągle się włącza (700obr jak jest wyłączony, 900obr jak się włączy) i stąd falowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ktos o tym pisal to tzw "zimne luty"

Moze sie uda naprawic ale nie zawsze. Jak wywala blad w INPIE to napewno cos popsute.

Kolejna rzecz ktora maja wszyscy razem z E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda po wyłączeniu klimatronika obroty zaczynaja poprawnie pracować. Dlaczego tak jest. Czy to normalne?

 

Jak popatrzysz pod maske na koło pasowe od klimy to normalnie kręci się zewnętrzna część, żeby działała klima musi zesprzęglić wewnętrzną część i zapewne wtedy skaczą obroty. /słuchać charakterystyczny klik jak włącza/ Czy tak ma być, pewnie tak ale czy ma to powodować zmiane obrotów nie wiem. Teoretycznie większe obciążenie może to powodować, w praktyce jak ma być sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja tez posiadam bmw 318d mam ten sam problem tyle ze w serwisie powiedzieli mi ze to normalne (niby auto samo reguluje sobie obroty ze wzgledu na obciazenie pradu jezeli jest mniej niz 13,8v w instalacji zwiekszaja sie obroty do ok1000 )sprawidzilem to na klimatriniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
witam mam taki maly problem przy uruchomieniu silnika przez okolo 2 minuty ma nieruwne obroty dziwne drgania potem zaczyna pracowac normalnie pozostaje dziwne drgania do czasu gdy podniesie sie temperatura czy ktos mial cos podobnego prosze o pomoc sory za byki ale mam klopoty z klawiatura pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.