Skocz do zawartości

320d 136km termostat


mateusze46

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :D

to znowu ja i moja beemka!!!

MIanowicie gdzie znajdę termostat w mojej bmw??

Jak sprawdzić czy jest on dobry??

Można go jakos rozebrać bo zdaje mi się ze jest cały czas otwarty...

Pisze ponieważ mam następujący problem: teraz przy takich temperaturach niższych wskazówka nie stoi w pionie a ledwo wychodzi poza niebieskie pole!!! :shock: Jestem bardzo ciekaw co to jest za przyczyna. Nigdzie nie mogę nic znaleść o tym więc zakładam nowy temat.

sprzedam felgi 15 cali ładne szczegóły w dziale giełda!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz walniety termostat glowny. Ale na postoju powinnien lapac 90 stopni tylko w jezdzie powinnien tracic.

 

Numer 7

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/2000/october/browse/engine/waterpump_thermostat/

 

Cena gdzies 150 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz walniety termostat glowny. Ale na postoju powinnien lapac 90 stopni tylko w jezdzie powinnien tracic.

 

Numer 7

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/2000/october/browse/engine/waterpump_thermostat/

 

Cena gdzies 150 zl

 

 

Mala poprawka numer 7 to Hex Bolt with washer a kolega mial na mysli 8 :)Thermostat for EGR cooling

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz odnosnik jest wszystko opisane odnosnie egr

 

viewtopic.php?f=69&t=118316&p=832628&hilit=sprawdzenie+egr#p832628

 

a tu cytat :

"Kolego, tu się nie ma nad czym rozpisywać. Ściągasz plastiki i masz EGR na wierzchu. Bodajże 2 śruby i wężyk i masz go w ręku. Sprawdzenie? - jak da się dmuchnąć jak we flet to czeka Cię zakup. Przy dmuchaniu musi stawiać opór, aczkolwiek tak jak koledzy wyżej wspomnieli - nieco powietrza da się przepchnąć. Dasz radę - powodzenia."

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od erg to jak by ci sie wolno nagrzewał. Raczej masz walniętego nr8. Co do tego gdzie "dmuchac" to po prostu na zimnym silniku w ten otwor większy. Ma nic nie poszczać i nic nie latac w termostacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ponawiam tamat :)

Cyli mam walnięty termostat głowny czy od egr??? Czemu piszecie ze od egr tylkko w serwisie jak znalazłem na alledrogo?? http://moto.allegro.pl/item901344730_termostat_chlodzenia_agr_egr_bmw_e46_e39_wawa.html

Ciężkie jest dojscie do głownego?? Jak go wymienić??

Proszę o odpowiedzi bo do końca tego tygodnia mam ferie a chciałbym to naprawic bo takim zimnym autem do szkoły jechać 30km to mi sie nie uśmiecha :D

sprzedam felgi 15 cali ładne szczegóły w dziale giełda!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni jest takie zle dojscie. Poczytaj w poscie tudyma (niekonczaca sie historia) sa zdjecia i opis.

1. Spuszczasz plyn w chlodnicy i nieco powyzej tez jest srobka (chyba niebieska) od zbiorniczka wiec z tego i z tego.

2. Zdejmujesz obudowy i odkrecasz rury idące do termostatu (mozesz sobie zaluzie jakos przyblokowac zeby bylo wiecej miejsca).

3. Zmieniasz termostat i zalewasz plynem plus odpowietrzanie ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miels sprawdzic ten od erg (10 min pracy) a metoda niezawodna. Wystarczy

http://images34.fotosik.pl/86/12718c1a7afd0c90.jpg

dmuchnac w otwor od weza i potrzasnąć termostatem. Nie powinnien puszczac nic i nic nie powinno latac. Tak z opisu to oba sa walniete. (Ja tak mialem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ale dmuchłem od drugiej strony. Czy to ma jakies znaczenie?? A efekt taki jakbym dmuchał w rurke... No to kupię chyba oba... A na allegrto dostane chyba od egr bo pisali ze tylko w serwisie a ja widziałem na allegro moze to jakas podróbka??
sprzedam felgi 15 cali ładne szczegóły w dziale giełda!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz to kupuj na alledrogo, ja w ASO zapłaciłem w zeszłym roku za termostat EGR 136zł, główny 200zł.

Wtedy termostaty EGR (AGR) nie były dostępne na allegro, a różnice na inne części (czujnik xenonów, filtr powietrza) były na tyle małe, że wybrałem ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.