Skocz do zawartości

Dziwne brzęczenie pod maską po wyłączeniu zapłonu [E90 320d]


Kamyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co może powodować dziwny dzwięk(brzęczenie) pod maską po wyłączeniu zapłonu lub po otwarciu drzwi?. Dzwięk ten wczesniej był lekko słyszalny, ale ostatnio trochę sie nasilił i stał sie dokuczliwy :? dodam że po włączeniu zapłonu lub po ok 1 min od zamknięcia drzwi dzwięk ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne, każdy model tak ma.. nie jestem pewien ale prawdoodobnie chodzi tutaj o taki swoisty proces sprawdzania systemu.. jakbys sie przypatrzył to jak zamkniesz samochód to bedzie sie swieciło jescze podświetlenie klawisza start/stop dopiero po czasie własnie jak przestanie chodzić ten brzęczyk pod maską to wyłączy sie także podswietlenie tego przycisku.. to ma związane coś z elektryką auta..
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłwm to o czym piszesz tylko ciekawi mnie dlaczego dzwięk się nasilił? :( dodam jeszcze że jesli sie dotknie plastikowej pokrywy silnika to odczuwalne śa lekkie wibracje tak jakby pracował jakiś silniczek lub cos podobnego. Myśle ze nie jest to nic niepokojącego ale chciałbym wiedziec z czystej ciekawości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem ci powiedziec dlaczego sie to nasiliło, może przez panujące wszechobecnie mrozy ? :D jezeli chcesz wiedzieć na 100 % za co to brzeczenie odpowiada to uderz do ASO ale ja wiem ze to nie jest oznaka żadnej usterki... to jest po prostu albo jakis silniczek albo moze coś od podgrzewania silnika, albo cos zwiazane z elektryką auta i spawdzaniem połączeń przez komputer..
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie przypadkiem nie klapy na chlodnicy ?

 

a to E90/91 320d ma klapy od chłodnicy? Widzialem to w E60 ale u siebie nie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Sa klapy. Niewiem jak w silnikach 163PS Czy tez Sa ale w 177PS już napewno Sa.

 

Sorki za błędy ale pisze z iphona. Pozdrawiam

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym stawiał że to wentylatorek chłodzący komputer

http://bmwfans.info/parts/catalog/E90/Sedan/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2005/march/browse/engine_electrical_system/control_unit_box/

oznaczony nr 5 (nie wiem tylko czy na 100% występuje w każdym egzemplarzu)

 

jest kilka wentylatorków w naszych autach, które pracują po jego zgaszeniu i chłodzą różne systemy - kolejny jest np w panelu od klimatyzacji i chyba w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.