Skocz do zawartości

Klimatyzacja a szyberdach? (E36 320i 1995)


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do Was pytanie: czy w aucie z klimatyzacją (w tym konkretnym przypadku manualną, dwustrefową) możliwe jest że seryjnie montowany był szyberdach? Czy była to tylko jako opcja dostępna na zamówienie i np taka opcja zaznaczona była w briefie (auto z niemiec) lub innym dokumencie?

 

Pytam bo brat zainteresowany jest zakupem betki E36 320i (w automacie) z 1995 roku w sedanie i ma ona właśnie wspomnianą klimatyzację i szyberdach.

Patrząc na aukcje allegro nie za bardzo widzę aby akurat w sedanie z 1995 roku z klimatyzacją był montowany szyberdach, dużo jest wersji coupe z szyberdachem i klimatyzacją.

 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy w takim aucie z roku 1995 nie powinien być OBC (w miejscu komputera w kabinie znajduje się zwykły zegarek analogowy z półeczką, tak jak w mojej 2 lata starszej 316i), oraz czy powinien się wtedy pod maską znajdować silnik M50 czy M52 (jak je odróżnić?)?

 

Będę wdzięczny za wszelkie info.

 

Pozdrawiam

Łukasz

http://img166.imageshack.us/img166/6026/ichazq8.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyber I OBC byly opcja wiec nie musi ich byc ale tez maga byc silnik to napewno m52 odroznisz po korku wlewu oleju ktorym powinien byc przy pasie przednim M50 ma przy samym podszybiu

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Wracając do sprawy szyberdachu i klimatyzacji: czy powinnabyć jakaś wzmianka np w briefie albo innym dokumencie że kiedyś kupujący wybrał taką wersję? Chodzi mi o upewnienie się że klimatyzacja nie została w tym aucie "dołożona". A może wersje 320i z 1995 wszystkie miały już w standardzie klimatyzację i nie powinienem się przejmować tym że jest tam szyberdach?

http://img166.imageshack.us/img166/6026/ichazq8.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co tu jest do zastanawiania jest lepszy wypas :norty: a co to za roznica czy klima dolozona?? jak tak bardzo Cie to interesuje to wez vin i sprawdz wyposarzenie. kumpel mial golfa 4 i tez mial klime i szyberek tylko to byla wersja na zamowienie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolegę rozumiem. Też nie lubię żadnych dorabianek. Czasami nawet oryginalne elementy dokładane przez jakiegoś magika są tak zainstalowane, że się chce płakać. Sprawdź po numerze VIN i będziesz wiedział. Ja w moim Touringu mam szyber i climatronika. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze ja w swoim touringu również mam climatronic i szyber, oczywiście wszystko w 100%seryjne bez zadnego dokładania.. I nie sądze by ktoś pokusił się o dokładanie klimatyzacji, raczej jest seryjna. :D ... z czego tylko wypada sie cieszyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja już widziałem dokładaną klimatyzację u kolegi w aucie. Naprawdę chciało się wyć...

 

Tak, jak kolega pisze... Jeśli klima będzie dołożona napewno będzie to bardzo dobrze widać... Druciarstwo (szczegółnie w starszych BMW) w Polsce jest bardzo popularne :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej 320i z 1995 roku mam klimatyzacje manualna, 2 strefowa oraz szyberdach. wszystko seryjne, sprawdzone w instrukcji ksiazkach itd. + nr vin :) p.s. ja koledzy mowia, nawet jak dokladane, to co z tego, zawsze to masz wiekszy wypas... darmo to i ocet slodki, hahaha ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.