Skocz do zawartości

320d Problem z Klimatronikiem


bogu7020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Posiadam Bmw e46 320d. Ostatnio przeczytałem na tym forum że jest możliwość wymiany Klimatyzacji na Klimatronik ( dokładnie z tej strony viewtopic.php?f=15&t=112290 ). Zakupiłem wiec klimatronić dokladnie z takim numerem vin jak trzeba. Po zamontowaniu wszystko jest ok tylko nie leci powietrze z zadnego nawiewu oprócz na szyby. Proszę o pomoc w tej sprawie. Z góry dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zamontowaniem panelu musisz poustawiać najpierw nawiewy na sterowaniu ręcznym. Nie pamiętam dokładnie, jak ma być ustawione, ale to nie problem, możesz sam wypróbować.

Przykładowo: przed podmianką będzie ustawiony na pokrętłach nawiew na nogi, to po zamianie nie będzie wiało na szybę. To tylko przykład, jak mówię - nie pamiętam dokładnie. Ale chyba wiesz już, o co chodzi. Popróbuj. Najlepiej ustawić tak, żeby nie było nawiewu na nogi, jako najrzadziej używanego.

 

Zwróć uwagę, że nie jesteś w stanie samą zmianą panelu uzyskać wszystkich nawiewów. Kto twierdzi inaczej, myli się. Autor instrukcji też to zaobserwował u siebie po moim komentarzu w innej dyskusji.

 

Żeby natomiast wszystko działało idealnie, to przede wszystkim musiałbyś zainwestować we wiązkę el. i silniczki sterowania nawiewu oraz demontaż deski rozdzielczej. Czego, jak rozumiem, nie chcesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bije się w piersi moja wina wprowadzenia w błąd :modlitwa:

 

Przeczytał kolega odnośnik do linka gdzie była dyskusja w tym temacie?

 

Ja manuala mam przeważnie na szybę. Na zimę wymieniam na manuala bo na nogi nawiew sie przyda zwłaszcza w trasy i przy niskich tmp.

Na lato klimatronik. sama wymiana zajmuje mi 2 min więc mi osobiście to nie przeszkadza.

Koledzy uświadomili mnie że to zbyt piękne by było proawdziwe aby działało w 100% przy samej wymianie panela

Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.