Skocz do zawartości

E39 Montaż czujników cofania w TURINGU


michalnowak83

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Zakupiłem nie dawno czujniki cofania na allegro i pomału chcę się zabrać za montaż. Ale cały czas nie daje mi spokoju jedna sprawa. A mianowicie, centralke trzeba podłączyć do wstecznego, a w turingu swiatła wstecznego są na klapie i wiązka kabli idzie przy zawiasie. I teraz pytanie, gdzie ta wiązka wychodzi żeby podłączyć się do wstecznego??? A może jest inna metoda? Gdzies znalazlem na forum że coś jest pod tylną kanapą od strony pasażera. Może ktos z Was sam podłączał te czujniki i wie gdzie znaleźć przewód od wstecznego? Może ktoś ma fotki, to by jeszcze bardziej ułatwiło sprawę. :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś czujniki nieoryginalne to kable od wstecznego chyba są pod podsufitką. Jeżeli oryginalne z modułem to moduł montuje się po prawej stronie nad akumulatorem ale nie potrzebujesz sygnału z lampy, tylko sygnał cyfrowy którym łączą się wszystkie moduły w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale kupiłem nieoryginalne, tylko zwykle za 150zł na allegro i widzę że będę musiał się trochę namęczyć żeby to podłączyć. Ale chyba poczekam aż zrobi się trochę cieplej, bo w taką pogodę coś robić przy aucie to masakra. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony masz cała instalacje (bezpieczniki ) zajrzyj do lampy jaki kolor kabelka leci do wsteka i poszukaj go w instalacji nad akumulatorem i bez problemu podłączenie 10 min montaż czujników ze zdjęciem zderzaka + \- 1 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak okazało się, że to nie jest takie proste. Tak jak napisałeś jest wiązka kabli koło akumulatora, ale tam nie ma przewodu od wstecznego (w moim przypadku kabel niebiesko-żółty)Tak jak myślałem wiązka kabli od wstecznego idzie górą czyli po prawej stronie przy zawiasie i wchodzą w dach. Dokładnie nie wiem gdzie wychodzą, ale wydaje mi się, że na słupku przed tylnią kanapą. Ja znalazłem całą wiązke kabli koło tylniej kanapy a dokładnie w tym boczku koło drzwi. Poniżej zamieszcze to na fotce.

http://img197.imageshack.us/img197/4349/20100206p.jpg

 

 

http://img704.imageshack.us/img704/5439/20100206001.jpg

 

Dzisiaj podłączyłem tylko całą centralkę bo w takim mrozie nic więcej mi się nie chciało robić a za tydzień na weekend biore się za wiercenie dziur w zderzaku. Z tego co się zorientowałem to w touringu w zderzaku robie dwie dziury te w środku a te boczne czujniki umieszczam nieco wyżej na tych listwach. Tam ponoć są już dziury zrobione, tylko musze wywiercic w listwach a te na środku niestety będę musiał wiercić głębiej. Chciałbym to zrobić bez sciągania zderzaka, ale pewnie mi się to nie uda. Może ktoś wie jak sprawnie i dobrze wykręcić zderzak?? I którędy najlepiej póścić przewody od czujników?

Dodam tylko, że zrobiłem jeszcze dzisiaj nieszczęsną mate pasażera czyli wkurzającą czerwoną kontrolkę AIRBAG!! Tak jak pisali forumowicze zakupiłem diode i kondensator ale nie wlutowałem tylko wsadziłem w kostki i mocno skręciłem i opaską przymocowałem do fotela. Myślę, że to też powinno zdać swój egzamin. Oczywiście kasowanie błędu i autko jest czyste bez żadnych błędów. Pozdrawiam wszystkich!! :D

Za tydzien zamieszcze kolejne fotki z montażu czujników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie odnośnie tematu montażu czujników.

Czy jest możliwe podłączenie modułu w Touringu, jeżeli oryginalnie zamontowany zderzak nie ma czujników.

Chodzi o to, że pogniotłem zderzak i chciałbym kupić nowy razem z czujnikami i modułem. Boję się tylko, że będzie problem z podłączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ogarniasz choć trochę elektrykę, to ori zestaw łatwo założyć :)

Co do demontażu zderzaka, łatwizna, zdejmujesz tą długą czarną listwę na wierzchu przy samej klapie, a pod nią masz 2 śruby, wykręcasz, potem od nadkoli chyba po 3 małe na stronę (nadkola są nimi przyłapane do zderzaka), i cały zderzak zdejmujesz ciągnąc do tyłu.

15 minut roboty max :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.