Skocz do zawartości

Jakiej firmy najlepsza pompa wody do 2.5 TDS???


Surmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ze względu na to,że jeżdżę w dalekie trasy i od ponad 3 lat nie była zmieniana pompa wody,a może nawet i dłużej :) postanowiłem ją wymienić na nową i tu nasuwa się pytanie na jaką,mój mechanik proponuje mi SKF,bo ponoć jedne z lepszych,znowu jak się dowiadywałem w innym warsztacie to proponowali mi inna z metalowym wirnikiem,wiadomo że oryginalne też mają plastikowy tak samo SKF no i nie wiem co lepsze?

Może ktoś z was wie z własnego doświadczenia które są rzeczywiście "te lepsze" ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z metalowym wirnikiem są pewniejsze.

Z reguły jak pada pompa to zazwyczaj albo się rozpada plastikowy wirnik albo uszczelnienie w wyniku czego poprostu cieknie po czym pada łożyskowanie. Kupując pompę z metalowym wirnikiem masz jeden słąby punkt wyeliminowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o marki to SKF jest liderem w dziedzinie łożysk i rolek, a większość szanujących się mechaników nie założy niczego innego. Niestety lepiej wychodzą na zakładaniu marnych firm bo taniej kupią i jak dorzucą kilkadziesiąt złotych to nawet nie zapytasz o cenę. Omijaj pompy firmy RACER i tym podobne. Najniżej załóż włoskiego CARa.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem lepiej kupić to co było na pierwszy montaż mimo tego ze plastikowy wirnik. Na forum był już opisywany przypadek metalowego wirnika który się rozlutował (czy co tam mu się stało), poza tym metalowe wirniki znacznie różnią się kształtem, wierze że oryginalny lepszy :D
Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedy nie pracowałem w Focie wcisneli mi CARa, po 4rech latach i 100 kkm wymieniłem sam na SKF. CAR nie był w złym stanie jednak temperatura zaczęła wchodzić na czerwone pole. Wtedy założyłem pompę SKF, Visco Sachsa i termostat Wahlera. Trochę dużo inwestowałem w auto, ale teraz jeździ moją Bunią człowiek w Sosnowcu i ma spokój :)
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.