Skocz do zawartości

serwis klimatyzacji...osuszacz


lalka281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie będe musiał zrobić serwis klimatyzacji i teraz moje pytanie. Wymieniał ktoś z Was przy serwisie klimatyzacji filtr osuszacz? Co ile trzeba go wymieniać? Zrobić to w jakimś zewnętrznym serwisie czy w ASO bo nie wiem czy wymiana tego osuszacza to duża ingerencja w silnik i lepiej nie ryzykować poza ASO? Z góry dziękuje za Wasze opinie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie dzieje z klimą to chyba nie ma takiej potrzeby, po prostu chcą Cię naciągnąć.

Miałeś coś robione z klimą?

 

 

 

Cytat z innego forum innej marki ;)

"Witam.

Serwisy zalecają wymianę filtra osuszacza co 2 - 3 lata lub po każdym uszkodzeniu mechanicznym układu klimatyzacji (rozszczelnieniu).Ja natomiast powiem jak to wygląda w praktyce. Jeżeli układ jest szczelny i nie wiąże się to z ponownym jego napełnieniem, przy prawidłowo wykonanej obsłudze (głównie chodzi tu o odciągnięcie czynnika wraz z olejem i oczyszczenie) można pozostawić stary osuszacz. W filtrze tym znajduje sie adsorbent ( coś na podobieństwo kuleczek, które często w woreczku dodawane sa do np. butów). Po pewnym czasie straci on swoja chłonność i wtedy juz nic się nie da zrobić z osuszaczem (początkiem może być spadek wydajności klimy). Tak jak wyżej pisałem wiąże sie to ze stanem całego układu przed wykonaniem usługi. Jeżeli układ był dłuższy czas rozszczelniony bądź mogą sie w nim znajdować cząstki stałe (np na skutek uszkodzenia sprężarki) należy wymienić osuszacz.

Reasumując: nie ma potrzeby każdorazowo przy serwisowaniu klimy wymieniać osuszacza. No i na pewno nie rób tego sam bo to powinno być zrobione przed napełnieniem układu. A tak na marginesie my 'odratowujemy" osuszacze których cena sięga nawet 1200 zł wiec jest o co walczyć. Wybór należy do Ciebie.

PS. I napisz jaki był tego finał i jak się ma " czystość powietrza" w aucie po ultradźwiękach.

A samą usługę zaproponowali Ci w rozsądniej cenie.

Pozdrawiam"

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klimatyzacja nic sie nie dziej. Z tego co wiem to osuszacz nalezy wymienic gdy spadnie wydajnosc kimy i gdy samochod jest strasznie zaparowany od srodka (woda leje sie po szybach). Przekonales mnie, chyba zrobie serwis klimatyzaacji bez wymiany osuszacza i zrobie to chyba poza ASO. Czyli rozumiem ze trzeba oproznic uklad, odgrzybic, a pozniej napelnic gazem razem z olejem do sprezarki? Aha, serwis klimatyzacji wiaże sie z wymiana kabinowki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że podjedź lepiej do serwisu gdzie zajmują się tylko klimą.

 

Nie ma potrzeby wymiany czynnika, lecz należy go uzupełnić. Ewentualnie wymienić - jak uważasz.

 

Filtr kabinowy jak zabity to pewnie, że wymień.

 

A masz takie objawy, o których napisałeś?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
koledzy pytanie z innej beczki żeby nie zakładać nowego tematu. Może ktoś wie gdzie znajduje się przewód odprowadzający wodę z parownika? Ponieważ muszę zdezynfekować klimę bo wali starymi trampkami! Edytowane przez malyjurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15-sto letnie BMW e34 i klima nie miała nigdy wymienianego osuszacza, jest fabryczny i jej wydajnosc jest bardzo dobra.

Jezeli cos jest nie tak a zwłaszcza jak paruja szyby to nalezy wymienic fitr pyłkowy i dobrze oczyscic parownik i to najlepiej mechanicznie, zadne tam ultradzwieki czy ozon bo to zwykłe naciagactwo i efekt na kilka dni.

Nastepna kwestia jest udroznienie odpływów ale bez kanału sie nie da zrobic no chyba ze podniesiesz auto na lewarku ale to nie tyle co nie profesjonalne to raczej niebezpieczne.

Z ta wymiana filtra osuszacza co trzy lata to tez troche na wyrost poniewaz nie traci on swoich własciwosci jezeli układ nie był pusty i nie wystapiło ryzyko zassania powietrza z wilgocia

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
podepne sie pod temat zeby nie zakladac nowego mam E90 z 2008r i mam nieszczelny najprawdopodobniej parownik tak mi w serwisie klimatyzacji powiedzieli wiecie ile to kosztuje czy mozna go naprawic i co nalezy wymienic przy okazji wymiany lub naprawy parownika ? pytam bo nie chce byc naciagniety na cos czego nie trzeba z drugiej strony nie chce zeby mi zapomnieli zrobic czegos istotnego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Boziu. Takich materiałów jak do BMW online żadna marka nie udostępnia i co drugi temat dotyczy tego samego. Jak coś znaleźć lub wykręcić. Minumum chęci i wszystko znajdziecie. Wystarczy wpisać swój VIN i poszukać.

Stony dotyczące części

https://www.etkbmw.com/

http://www.realoem.com/bmw/pl/select

 

Strona ze schematami oraz opisanym wszystkim jak co działa, jak co rozkręcić.

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/

 

Teraz tylko chęci i szukać :search: :search: . To nie jest trudne :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.