Skocz do zawartości

318d m47 jaka jest róznica miedzy m47n ?


nugat18

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem postu kolegi croowab

318d po lifcie nie oznacza auta z common rail. Sprawdzając w realoem dowiesz sie jaki masz silnik, M47 to wersja na pompie VP44, M47N to silnik z common rail. Oby dwa auta legitymują sie mocą 115KM (czasem spotykałem się z podawaniem mocy 116KM). Auta z nowszym silnikiem pojawiły się pod koniec 2002 bodajże, pewność posiadania 318d M47N daje rocznik 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lipa podejrzewam ze mój ma ok 300 tak czuje, niby ma 202 na szafie ale nie jestem pewien, mimo to A silniczek chodzi bez zarzutu, troche turbo sie poci jedynie

 

A zapytam na zas jakie graty mogą ulec zuzyciu powyzej 400tyś ? jakie to kwoty

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupilem autko po liftowe z 2002r i mam stary silnik? nie common railly?

spr w realoem i te silniki budowa sie nie róznia.

Juz nic nie rozumiem

 

Kolego kupiles 318d czyli masz m47 115 KM, w 320d przed liftem tez jest silnik m47 ale o mocy 136 KM

m47n to sa w 320d CR 150 KM i wychodzily od wrzesnia 2001 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups sorry nie zauwazylem ze chodzi o 318d

n47 pompa vp44

m47n CR

adekwatnie do 320d ale zmniejszona moc

bynajmniej tak mnie autodata powiedziala :)

http://img96.imageshack.us/img96/8643/318qr.jpg

Edytowane przez croowab
Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem autko po liftowe z 2002r i mam stary silnik? nie common railly?

spr w realoem i te silniki budowa sie nie róznia.

Juz nic nie rozumiem

 

Kolego kupiles 318d czyli masz m47 115 KM, w 320d przed liftem tez jest silnik m47 ale o mocy 136 KM

m47n to sa w 320d CR 150 KM i wychodzily od wrzesnia 2001 roku

 

 

Wiem koledzy i rożni sie tylo programem miedzy 2.0 136km moment 280 oba silniki maja ten sam,

tylko doszly mnie słuchy ze silniki typu m47 sa dużo bardziej dawliwe niz m47n no i nie chce sie nie miło doczekac kosztownego remontu :P dlatego pytam czego mozna sie spodziewać? po m47.

Bo nie wiem czy odlozyc troche grosza sprzedac obecna i kupić już 2.0 150 koni.

 

czyli mam 115km i 265mn? czy 280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed przesiadką na obecne auto wcześniej przez dwa i pół roku użytkowałem bezproblemowo wersję 136KM. Bywało różnie ze względu na duży przebieg, ale to jakieś łożysko, zapieczony hamulec itp, co i w każdym innym aucie może się przytrafić. Zero problemów z silnikiem. Jeśli poprzednik jeździł świadomie i Ty też, to się nie przejmuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no to spoko, nie no jasne graty eksplatacyjne, typu heble już wymieniłem na nowe tyl + przód na ate, do tego wkładka zamka, rurka od płynu chłodniczego która wchodzi w głowice, no i muszę kluczyk naprawić podejrzewam ze mikro swich sie odlutował a poza tym muszę wymienić przednie wahacze z oringami, bo są już wypite i sparciałe pewnie od nowości nie były wymieniane, znalazłem tanie na necie niby nowe bmw po 500zł za komplet ciekawe ile w tym prawdy ale chyba sie na nie skusze.

 

jedynie to boje się o silnik, mimo iz nie ma jakiś groźnych błędów, jedynie to świece żarową mam do wymiany a tak ładnie równo i cicho pracuje jak na diesla.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeżeli auto ma tyle na liczniku co podajesz to jeszcze możesz pośmigać bez problemu

problem może wystąpić jedynie zpompą wtryskowa no i z turbo ale zależy to od dotychczasowej eksploatacji

przeciez to auto nie jest nowe :!: :!: :!:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.