Skocz do zawartości

Podnoszenie tylnej klapy?


wolf331

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w swojej to fabrycznie załozone w bagazniku na tylnym pasie przy kole zapasowym jest zbiornik na olej plus pompa potem to idzie przewodami bo silowników tam gdzie sa amortyzatorki od tylnej klapy no i w klapie jest jeszcze taki czujnik grawitacyjny który odczytuje polozenie klapy plus przycisk do zamykania w obudowie tylnej klapy wiec wazne zeby wszystko sprawdzic przed zakupem czy wszystko jest
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A możesz napisać z jaką prędkością klapa się otwiera? Ile czasu to trwa?

Bo myślę , że szybciej jest otworzyć ręcznie. Ale może i fajna sprawa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta klapa otwiera sie hydraulicznie wiec teraz w zimie widac znaczaco dłuzszy czas otwarcia czy zamkniecia ale napewno ponizej 10 sek.pozatym idac np w strone auta z zakupami naciskam pilota i nim podejde to tylko wrzucam do kufra i zamykam tez mozna z pilota wygodne zwlaszcza jak tyl auta jest ubrudzony
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie jestem pewny na banka ale sedany e39 raczej napewno nie miały opcji automatycznego otwierania i zamykania klapy .Poza tym daje 99% pewności ze to niski stan oleju lub jest juz poprostu stary i do wymiany .Ja mam już trzecie BMW z tą funkcją i zawsze problem był z olejem ,zwłaszcza jak słychać buczenie pompy ale klapa nie unosi sie ,czy nie opada
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ma taki obiaw czy wcisne przycisk na kluczyku czy na klapie(kombi) slysze mechanizm a nic sie nie dzieje cxasami klapa sie opuszcza ale ledwo co , powoli i tylko pare cm :(. wiec jaki olej rzeba zakupic badz jak sprawdzic jego stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalny jest to czerwony ale jak pisałem jest bardzo drogi ponad 200zł za 200ml.,za ATF w sklepie zapłacisz niecałe 50zł i to za litr tylko zlej stary odkrecajac ten pojemnik przeżroczysty na opasce ,potem coś podłóż zeby nie naleciał do bagażnika i odczekaj az skapie.mozesz potem recznie powoli zamykać klape i otwierać zeby wszystko zleciało .Nastepnie zalewasz ten zbiorniczek i go zakładasz gdzie był .Naciskasz na otwarcie i zamkniecie zeby zassało olej ,znowu musisz dolac tak z dwa trzy razy aż poziom bedzie stały i zakrecasz tą opaske i cieszysz sie działajacą klapą :D
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak Ci wyżej napisałem i bedzie napewno działać zwłaszcza ze jak piszesz po naciśnieciu guzika słychać buczenie ,czyli pompa działa ,ale ma za niskie ciśnienie ze wzgledu na mały stan oleju.I pisze to z własnego doświadczenia
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz otwarty bagażnik to podnosisz podłoge bagażnika ,tak jakbyś chciał dostać sie do koła zapasowego,ta pompa jest zamontowana właśnie pod tą podłogą na tyle bagaznika.Jak stojsz z tyłu auta i sie pochylisz do środka to jest ona z twojej lewej stronie zamocowana tak ok 1/3 szerokości tyłu samochodu .Pas tylni to poprostu jest tył samochodu do niego jest zamontowany zderzak oczywiście ta pompa jest w środko bagażnika to jest wielkości silnika do wycieraczek.Ty masz auto po lifcie wiec mozesz ją mieć zadudowaną plastikiem ,wiec najlepiej jak otworzysz klape i naciśniesz przycisk otwarcia i posłuchaj skąd dokładnie dobiega buczenie tam jest ta pompa. W e38 np jest ona zamontowana w prawym boczku bagażnika nad akumulatorem U mnie tez musiałem ściagnąć plastyk ale i tak pompe było widać ,zwłaszcza jak masz wyciągnietą zapasówke.Jeśli mieszkasz gdzieś na slasku lub tedy przelatujesz to mozemy sie umówć i Ci to zrobie za przysłowiowego browarka
Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale niestety nie mieszkam kolo slaska ale za dibre checi dziekuje

poslucham z kad dokladnie dochodzi ten dzwiek ale jesli sie nie myle to slyszalem go z okolic zawiasow od klapy podsufitka bagaznika lecz jeszcze sprawdze.by miec pewnosc .

jakas pompa jest z lewej strony kolo zapasowego wiec ja obadam tez na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakas pompa jest z lewej strony kolo zapasowego wiec ja obadam tez na spokojnie

No i to napewno jest ta pompa ona ma od dołu taki przeżroczysty pojemnik z olejem i on powinien być prawie pełen

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.