Skocz do zawartości

Problem ze sprzeglem?! Brak pedalu sprzegla.


kaktus88_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem ze swoim bmw 316i.

Pewnego dnia wsiadajac do swego auta poczulem a raczej nie poczulem zadnego oporu pod pedalem sprzegla wciskajac do wraca jak na sprezynie :/ , natomiast dzien wczesniej po przejechaniu okolo 150km nie dawal zadnych oznak awarii :/

 

Jak rozwiklac ten problem? wspomne, ze w zbiorniczku plynu dot4 jest do polowy bo tyle mialem, a pod autem nie mam jakis plam :/ wiec nie wiem co sie stalo ze nie rozsprzegla mi ukladu?

 

Dziekuje za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dokładnie sprawdzić, obejrzeć pompkę i wysprzęglik. Wyciek może być minimalny i działać nie będzie a ilości płynu są tam małe i plam może nie zostawiać. Pompka jest przy pedale, taka mała, a wysprzęglik na skrzyni biegów taki podłużny, rureczka do niego dobiega, obejrzyj dokładnie jedno i drugie, jak mokre to do wymiany :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siłownika sprzęgła (wysprzęglika) to jeśli jest mokry to do wymiany ale pompka nie musi mieć objawu wycieku pnieważ w niej są dwie gumki . Jedna odpowiedzialna jest za zasysanie płynu ze zbiorniczka a druga za wytwarzanie ciśnienia (pchanie płynu do wysprzęglika) . Jeśli będzie uszkodzona ta druga to będzie przepuszczać płyn a wycieku nie będzie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposob sprawdzic co jest sprawne a co nie?

No i jesli jest lekko mokry wysprzeglik to do wymiany?

 

 

I powiem wam ze to sie stalo z dnia na dzien, w jednym dniu przejechalem 170 km wrocilem odstawilem auto.

Wsiadam rano i nie mam sprzegla , nawet nie zdarzylem odpalic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli będzie miał ci kto pomóc to zrób tak. Na otwót zbiorniczka płynu chamulcowego nałóż wąż o dużej średnicy (np. taki jak do chłodnicy) , dmuchaj w niego a druga osoba niech pompuje pedałem sprzęgła . Jesli pedał zacznie robić się twardszy i jak przestaniesz dmuchać zniknie twardość pedału to masz do wymiany pompkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śilnik nie musi być zapalony . Jeszcze jednym sposobem możesz sprawdzić odkręcając wysprzęglik od skrzyni z dwóch śrubek , wciśnij bolec który z niego wystaje do oporu a druga osoba niech naciśnie na pedał spszęgła (zaznaczam że bolec musisz trzymać wciśnięty cały czas). Jeśli bolec niebędzie się wysuwał to pompka do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo żadnych wycieków pedał sprzęgła chodził tylko dzięki sprężynie , wymieniłem wysprzęglik i było po sprawie.Pamiętaj że wysprzęglik się odpowietrza.Zamiennkik ok 90zł ja kupiłem używkę orginał za 40zł 4lata temu i do tej pory jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob mogl mi sie sam zapowietrzyc sprzeglo czy tez wysprzeglik?

 

No i skad bedzie wyciekal ten plyn z wysprzeglika, ze bede mial pewnosc ze awaria lezy po winie wlasnie wysprzeglika i jak to spr czy on jest sprawny?

 

Bo pierw to chce odpowietrzyc uklad bo mam minimum plynu i moze dlatego sie zapowietrzyl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysprzęglika płyn może wyciekać tylko z tej strony co jest bolec który wysprzęgla. Tam jest koronkowa podkładka która trzyma gumkę osłaniającą a dalej jest tłoczek z uszczelniaczem gumowym i sprężyna . Jeśli ten uszczelniacz gumowy jest uszkodzony to będzie przepuszczał płyn w stronę bolca . A płyn jeśli jest wyżej niż wężyk zasilający pompkę to sprzęgło nie jest zapowietrzone ale spróbować odpowietrzyć możesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego czy samochód stoi w garażu czy na zewnątrz i jaka jest temperatura powietrza? Ja miałem taki sam problem. Pogadałem z mechanikiem i okazało się, że zamarzła jakaś gumka uszczelniająca, która coś tam skleiła. Wstawiłem furke do garażu, odpaliłem silnik, żeby trochę się nagrzało. Po godzinie czy dwóch pedał zaczął stawiać opór. Kilka pchnięć, później krótka przejażdżka i wszystko wróciło do normy. Dodam, że tego dnia było jakiem -15 stopni i dnień wcześniej też wszystko było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.