Skocz do zawartości

drganie i pukanie w E30


southOFheaven

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych kolegow

ostatnio w moim bmw IS 1990 zauwazylem ze od 60km/h zaczyna cos pukac z tylu auta (zaznaczam ze dyfer jest ok, zadnego stukania podczas przyspieszania, kola wywazone czasami jest tak ze przy 60km/h nic nie slychac ale za to przy np 150km głuche pukanie daje o sobie znac ), a oprocz tego w zakresie przyspieszania od 1200-1800 obr/min daje sie zauwazyc wyczuwalne drgania. co to moze byc? czy wizyta na szarpaku cos wykaze? wiem ze powodow moze byc mnostwo..np gumowa podpora wału..tak dzisiaj sobie patrzylem w kanale na spod auta i wszystkie gumy sa ok..tylko tak wzialem do reki :| wał i zaczalem nim ruszac do tylu i do przodu, i w miejscu polaczenia z mostem sa minimalne jakby luzy(!) czy tak musi byc?? jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zdiagnozowalem owe drgania i pukania. za drgania podczas jazdy odpowiedzialna byla podpora wału napedowego. chcialbym sie zapytac osob ktore juz to przerabialy..jak zabrac sie do wymiany owej podpory? czy da rade zrobic to samemu w warunkach domowych? jak ktos by mi odpisal w punktach to bylbym wdzieczny :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w basi tego jeszcze nie robiłem :D ale w miśku już przez to przeszedłem jest z tym trochę roboty :evil: nie wiem czy jest tak samo ale lukne ,wtedy ci podpowiem jak to wymienić no chyba że ktoś inny ci już opisze :wink:
to właśnie te chwile,kiedy wszystko jest dokładnie takie,jak pragniesz,a jedyne co czujesz to czysta przyjemność.To właśnie daje Ci BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.