Skocz do zawartości

Jaki olej E38 740iA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

niedawno kupilem 740iA za pare dni bede wymienial olej i nie wiem do konca jaki kupic

BMW ma najechane 180 tys wiem ze jakis czas od zakupu napewno zalewany byl castrolem 5w/30 (naklejka)

jednak od przebiegu 120 tys samochod byl serwisowany w stacjach o ile dobrze zrozumialem tylko zajmujacymi sie BMW (nie fabryczny serwis) ostatnia naklejka jest z przebiegu 171 tys i zalany byl olej 10w/40 firmy MOTOREX (szwajcarski producent)

problem polega na tym ze firma ta produkuje oleje o tej specyfikacji i syntetyczne i pol syntetyczne i teraz niewiem jaki olej zalac

generalnie moj mechanik zaleca jezeli nie jest sie niczego pewnym do koca zalac pol syntetyk 10w/40 castrol magnatec jednak ja wolal bym wlac olej syntetyczny 10w/60 tez castrola edge sport (mechanik nawet mowi ze wlasnie taki leje wszystkim klientom ktorzy serwisuja u niego swoje bmki od jakiegos czasu i wiedza co i jak)

dodam ze silnik delikatnie ale to delikatnie poci sie z pod pokryw zaworow ale bede to wymienial mysle w marcu wiem tez ze delikatnie poci sie z tylu silnika ten zymering czy jak to sie nazywa miedzy skrzynia a silnikiem ale takze zrobie to przy wymianie uszczelek dekli zaworowych

 

doradzcie mi jaki olej kupic bo juz sam niewiem jest ich taki wybor

Opublikowano
Wejść na stronę CASTROLA wpisać model i wiadomo jaki olej. Tylko syntetyk i to 0W/40 i 0 lub 5W/30 szczególnie jeśli są VANOSY. Takiego mechanika to gonić. To, że się poci pod pokrywą zaworów to częste (trzeb będzie wymienić uszczelki).
Opublikowano
  • Autor

Mechanik akurat jest chyba najleprzy w Warszawie bardzo polecany na forum

to ze fabryka leje takie oleje to wiem ale klopot jest w tym ze silnik ma swoj przelot juz i niewiem jak dlugo lano ten olej 10w/40

Opublikowano
Ja tam w 15 letniej e-32 przeszedłem na syntetyk i było ok. zero ubytków. Jeżeli były zalewane półsyntetyki dobrej jakości to nie ma problemu aby przejść na syntetyczny.
Opublikowano
  • Autor
wsumie przejscia na syntetyk jestem pewny tylko niewiem do konca jakiej lepkosci ten 10w/60 wydaje mi sie ciekawym wyjsciem
Opublikowano
Ja zalewam 0W40 Castrolem oba auta. Wcześniej w E39 i E32 stosowałem 5W50 Mobila. Przy vanosach lepiej jest lać 0W lub 5W no i mamy niezłą zimę, a to najlepsze oleje na taką temperaturę.
Opublikowano
  • Autor
w moim chyba nie ma vanosa
Opublikowano
odnośnie wymiany tego Twojego zimeringu między silnikiem a wałem a dokładniej między skrzynią a wałem kosz tego jest 500 zł + zimering.
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Opublikowano
a ja ci bym proponował olej shela 5albo 5w40 /10w oznaczeniem jak dobrze pamiętam Sw jak zle napisałem to niech ktos mnie poprawi jest drogi ale polecam:)
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
a ja polecam Valvoline VR1 10W/60..... wiele osob z moich stron uzywa tego oleju i sa bardzo zadowoleni:)
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,

 

Co osoba to inne preferencje.

Ten silnik zostal zaprojektowany na olej syntetyczny i jest to podane w instrukcji obslugi samochodu.

BMW zaleca olej o specyfikacji API SH lub wyzszej, SAE 0W-30, 40 lub 50, SAE 5W-30, 40 lub 50.

Jesli chodzi o marke to odradzam rozlewanego w Polsce Mobila oraz Castrola.

Polecam Texaco poniewaz nie jest rozlewany w kraju, importuje sie go w 200 litrowych beczkach, sprzedaja go warsztaty samochodowe (32 zl/L).

Kiedys uzywalem polskiego Mobila 1 ale silnik slabo pracowal i byl brudny pod pokrywa zaworowa.

Od 8 lat uzywam Texaco 5W-30 lub 40 i jest czysto w silniku, silnik na mrozach odpala od 1 dotkniecia.

 

Do 740 potrzebujemy 7.5 L oleju.

 

Co do uszczelki pod pokrywa zaworow to jest to zmora w silnikach V8 M60, M62 i M62TU (z Vanosem). Uszczelka puszcza olej do swiec zaplonowych, czasami zalewa je (u mnie utonela swieca cylindra 4, 7 i 8) powodujac problemy z uruchomieniem silnika.

Jezeli zauwazycie pocenie sie do okola swiec to koniecznie trzeba wymienic uszczelke (100 zl/szt). W skrajnych przypadkach moze to doprowadzic do uszkodzenie cewek zaplonowych a to juz wiekszy wydatek.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Opublikowano
BMW zaleca olej o specyfikacji API SH lub wyzszej, SAE 0W-30, 40 lub 50, SAE 5W-30, 40 lub 50.

Polecam Texaco poniewaz nie jest rozlewany w kraju, importuje sie go w 200 litrowych beczkach, sprzedaja go warsztaty samochodowe (32 zl/L).

 

Dla osób majacych jakiś kontakt w D, bądź tam jeżdżących mogę polecić http://cgi.ebay.de/Original-BMW-Motoroel-5W30-LL-04-8X1-Liter-5W-30-5W-30_W0QQitemZ180477231734QQcmdZViewItemQQptZAutopflege_Wartung?hash=item2a05480276

Wychodzi z transportem na terenie Niemiec 25,00zł za litr

 

Pozdr.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.