Skocz do zawartości

328Ci skaczą obroty, gwizd, świeci się kontrolka trakcji


u.mateusz3

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam moje bmw 2000 328ci i mam z nim kilka problemow pierwszy to taki - skacza obroty na zimnym silniku co to moze byc ??

drugi to wczoraj jechalem po autostradzie wylonczyla mi sie kontrola trakcji i teraz niemoge jej wogule wlonczyc

trzeci to taki ze jak zapalam silnik to slysze jakis gwizd najbardzie do 3 tysiece obrotow potem juz nie tak bardzo ale dalej jest ?? prosze o pomoc

wyłonczyła :arrow: wyłączyła

wogule :arrow: w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze silniki benzynowe się nie psują w BMW. :)

Za falowanie obrotów może być odpowiedzialne dużo rzeczy. Kontrola trakcji zbiera info z czujników ABS, być moż któryś się skończył lub system zlapal bląd. Bez kompa się nie obejdzie. Gwizd może pochodzić od wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bankowo masz zabrudzone czujniki od ABS,wczoraj miałem to samo jak stanąłem na śniegu i nie mogłem ruszyć,dałem jej z buta i po chwili zapaliła się trakcja-tak jak u ciebie nie szło jej wyłączyć,a ABS działał- koła blokował.Wjechałem na karchera i problem znikł.Problem kontrolek był już poruszany,a jeśli chodzi o obroty to na zimnym mam to samo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a z tym gwizdem pod silnikiem ??? jak otwieram maske to slychac to gdzies tak mniej wiecej gdzie sa paski i chlodnica ?

 

gwizd czy raczej pisk? może pasek się ślizga

Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

wyłonczyła :arrow: wyłączyła

wogule :arrow: wogóle

 

wogóle :arrow: w ogóle :lol:

 

czasem warto zacząć od siebie...

Dlaczego cytujesz mnie jako piszącego coś, czego nie napisałem? :shock:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: obroty skaczą pradopodobnie lewe powietrze dostaje ,albo jak pisał wyżej kolega trzeba wyczyścić przepustnicę albo silniczek krokowy też do czyszczenia ,a ten świst to poprostu któryś pasek może być lużny,albo łożysko alternatora ,wisko NIE NADAJE SIĘ DO NAPRAWY bardzo ważnym jest jego właściwe przechowywanie :cool2:
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.