Skocz do zawartości

323i check engine gasnie po postoju w korku?


Maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Otoz w mojej e46 323 wystepuje taki problem: Zapala sie kontrolka CHECK ENGINE, komputer wskazuje bład sondy lambda. Na innym komputerze sprawdziłem błedy, tez wyskakuje blad obwodu czujnika tlenu - komputer wskazal ze zle pracuja sondy te za katalizatorem. Na tym samym komputerze sprawdzili mi na zywo dzialanie sond i zdaniem goscia ktory to sprawdzal wszystkie 4 sondy dzialaja normalnie. Przeczyscili wtyczki od sond, skasowali bledy i problem znika na 4-5 miesiecy, ale zawsze wraca.

 

Co ciekawe blad samoistnie znika (gasnie CHECK ENGINE), gdy postoje kilkanascie minut w korku (nie zupelne stanie, ale wolna jazda na jedynce, chwila stania i tak dalej). Juz 3 razy tak sie zdazylo. Potem jezdze tydzien czy dwa i blad znowu wyskakuje. Co moze byc uszkodzone?? Jakim elementom nalezy sie przyjzec? Skoro sondy dobrze pracuja, to po co je wymieniac?

 

 

Na codzien 90% jazd jezdze po miescie, odcinki 5-10 km takze raczej krotkie, spalanie realne na takich odcinkach wychodzi mi zazwyczaj ok. 12,5 litra (komputer pokazuje ok 0,7-1 litr mniej). Teraz podczas tych duzych mrozow (przez tydzien) wzrosło mi do ok. 14,5 /100 (komp pokazywal 13,5) ale to chyba norma. Z kolei wczoraj przejechalem po miescie ok 100km, był maly ruch i srednie spalanie wg kompa wyszło 10,4. Takze zuzycie paliwa chyba jest w normie...

 

Nie wiem zupelnie co o tym myslec, katalizator sie nagrzewa i przez to gasnie CHECK ENGINE, czy jak? Czytalem na forum troche o sondach, ale nie znalazłem problemu podobnego do mojego.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako ciekawostke mogę napisac, że dobre oczyszczenie wtyczek sond pomogło na dlugo. Czyszczenie mialem pod koniec sierpnia 2010 roku, a do dzisiaj żaden błąd nie wyskoczył.

 

Także jesli bedziecie mieć bład związany z sondami lambda, to zacznijcie moze od sprawdzenia wtyczek.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to ze kontrolka gasnie wcale nie oznacza ze problem jest rozwiazany.

to tylko kontrolka a blad jest zapisany i do momentu jego rozwiazania (naprawy) bedzie sie pojawial i znikal

 

 

To prawda kontrolka to tylko kontrolka.

Ale od czasu jak zostały te wtyczki oczyszczone i bład skasowany co miesiac jezdze na komputer i nie ma zadnego błędu. Więc uważam że jest OK.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Problemem była nieszczelność w dolocie. Po wymianie elementów na nowe problem pojawiania się CHECK ENGINE zniknął zupełnie.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.