Skocz do zawartości

Aktywny układ kierowniczy, pomożecie? ;)


koorzen

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli myślisz o Eta-Beta to przedniej felgi nie założysz na miejsce tylnej, bo poza różnicą w ET różnią się otworem na piastę. Ale opony 255/19cali zupełnie dobrze leżą z przodu i z tyłu. Myślę, że przy 20 calach nie będzie żadnego problemu z oponami 275

 

Masz rację, felgi mają inne ET itd, ale ich szerokość jest taka sama (w moim przypadku 10x20 cali - choć w Etabeta masz możliwość skonfigurowania szerokości 20 calowych felg w trzech opcjach - pierwsza to 9x20 na przód i 10x20 na tył lub 4 takie same (9x20 lub 10x20) tył i przód ).

Pytałem też przy okazji o kwestię opon 275 + felgi o szerokości 11 cali i faktycznie da się je naciągnąć, ale podobno jest to ekstremum i raczej nie powinno się stosować takich rozwiązań. Wg pozyskanych informacji BMW na 11 calowych felgach montuje opony 315/35/20, ale jak masz z tyłu felgi 11 calowe to z powodzeniem można zastosować opony 295/40/20 na tył i 275/40/20 na przód.

Reasumując - zamawiając swoje auto przypadkiem dobrze się złożyło, że nie zamówiłem opcji 20 cali w BMW tylko 19 które wykorzystam na zimę. W innym wypadku dostałbym szerokie tylne koła z czego nie byłbym chyba do końca zadowolony. Jak dla mnie choć taki szeroki ''laczek'' fajnie się prezentuje to u nas z uwagi na ''rowy'' w drogach jeździ się na tym dość kiepsko. Jak sobie przypomnę namawianie mnie w ASO na wybór kół 20 calowych z BMW to cieszę się, że był ze mną syn który wstępnie namówił mnie na 22 cale gdzieś poza BMW. Ostatecznie zostało 20 cali, ale i tak myślę, że wyjdę (?) na tym wszystkim dość szczęśliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.