Skocz do zawartości

Pytanie NIVO 750IL


TomaShek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam 750IL z 92r. Wiem ze mam nivo. Tyl sie podnosi po rozruchu silnika (czasami szwankuje) i pytanko czy przod tez sie powinien podnosic? Czy nivo jest tylko na tynla os pojazdu? Czekam na info.

Pozdro

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prawdo podobnie masz tylko z tyłu nivo (tak bywa w 80%) ale zobacz czy do przednich amortyzatorów dochodzą przewody hydrauliczne jeśli tak to i z przody masz nivo.Pozdrawiam

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIVO nie występuje z przodu,tylko na tylnej osi,z przodu może być jedynie system EDC,który zmienia charakterystykę amortyzatora,nie ma tam żadnych przewodów hydraulicznych.Obniżaj spokojnie,nic się nie stanie.

Dzieki wielkie Marek. Kamien spadl mi z serca. Pozdro

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.Jeśli po obniżeniu przodu tył wyda Ci się za wysoki to jest możliwość regulacji wysokości:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GC81&mospid=47354&btnr=33_0345&hg=33&fg=50

cały ten mechanizm znajduje się po lewej stronie dyfra.Jeśli chcesz założyć sportowe sprężyny to tylko na przód,tylne sprężyny do NIVO są bardzo miękkie gdyż za wysokość i twardość tylnej osi odpowiadają amortyzatory(siłowniki) NIVO.Sam mam obniżony przód o 40mm,tył NIVO i jeździ się bardzo fajnie.

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wysokość i twardość tylnej osi odpowiadają amortyzatory(siłowniki) NIVO.Sam mam obniżony przód o 40mm,tył NIVO i jeździ się bardzo fajnie.

 

 

:nienie: Za twardość odpowiadają akumulatory ciśnieniowe(gruszki) nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wysokość i twardość tylnej osi odpowiadają amortyzatory(siłowniki) NIVO.Sam mam obniżony przód o 40mm,tył NIVO i jeździ się bardzo fajnie.

 

 

:nienie: Za twardość odpowiadają akumulatory ciśnieniowe(gruszki) nic innego.

Słuszne spostrzeżenie :cool2: ,zapomnialem tego dodać,gruszki znajdują się przy każdym amortyzatorze NIVO(jedna na amortyzator),czym bardziej zużyte gruszki tym amortyzatory NIVO pracują sztywniej(twardziej).

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.