Skocz do zawartości

laweta


michalek

Rekomendowane odpowiedzi

szukam lawety, albo czegos, co przewiezie moje autko do warsztatu. Oczywiscie chodzi mi o jak najmniejsza cene, bo jestem totalnie splukany. :cry::cry::cry::cry:

 

Moze jakas samopomoc BMW tu zadziala czy cus... :?: :modlitwa: :modlitwa:

 

Z gory dzieki

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chcesz lawete typu ze ktos przyjezdza i zawozi ci samochod czy ze wpozyczasz lawete typu na hak i sam zawozisz?

 

jesli lawte ze ktos ci zawiezie na pace - to podzwon po pomocach drogowych - i pytaj ile biora - a i tak zawsze sie dogadasz co do ceny :cool2:

 

jesli lawte na hak - to np w krakowie za 1 dzien w wypozyczalni placisz cos kolo 60-80 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad ta z hakiem, ale nie wiem jak samochod na nia wloze, bo zeby go popchnac po prostej trzeba 5 osob, to ile bedzie trzeba zeby go wepchnac na przyczpe bez wyciagarki.... :?:

 

Każda laweta ma tzw "lebiodkę" czyli wyciągarkę ręczną - zapinasz auto za hak lub podłużnicę i kręcisz rytmicznie :) Bez zbytniego wysiłku wciągnies ją na lawetę.

~~Oby nasze dzieci miały bogatych rodziców~~

Pozdrawia Elwis

E34 525tds '95 touring executive

http://stud.wsi.edu.pl/~elwis/e34bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Sytuacja wygląda w ten sposób:

Na wyporzyczenie lawety musisz mieć kogoś kto posiada prawo jazdy na przyczepe z dwiema osiami (nie ma lawet z jedną osia). Jeśli chodzi o ciężar laweta + samochód na lawecie żeczywiście nie może być cięższy od auta ciągnącego... ale ja ze swoją benią przejechałem 130 km i mijałem 2 patrole niebieskich i mnie nie zatrzymali. Swoją benie ciągnołem Fordem mondeo combi i napewno laweta + 318i była cięższa od kombiaka. Lawetę wypożyczyłem na stacji STATOIL. Jedna doba 100pln + kaucja 400pln. Ale nie wyporzyczą jak nie masz odpowiedniego prawka.

 

P.S. jak nie masz osoby z takim prawkiem może...może mógłbym pomóc. Daj znać na priV.

Powodzenia i współczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na laweta doczepiana na hak do osobówki trzeba mieć kat B+E u mnie nie pytali o prawko w wypożyczalni ,śmigaj śmiało bez prawka żadko sprawdzają a w ostateczności zasponsorujesz im jakieś dobre 0,7 l. ja bez tej kategorii jechałem 2000 km do niemiec i byłko ok 2x prezencik dla panów policjantów w czechach ale itak wyszło duuuuzo taniej niż laweta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.