Skocz do zawartości

330d 204KM Jak sprawdzic wtryskiwacze


kostner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu moja E46 subiektywnie stracila na mocy :). Ostatnio zona zwrocila mi uwage ze przy zapalaniu z rury wali niebieski dym. Na wolnych cos stuka - nie za mocno wiec nic nie podejrzewalem. Jak jest na dworze zino to obroty tez faluja. Jak mu dam na autostradzie w palnik to za mna widze czarny dym nie za duzo ale zauwazalny. Przez przypadek dzisiaj w Sam naprawiam przeczytalem ze moze to byc spowodowane uszkodzonym wtryskiwaczem.

 

W takim razie jak w warunkach garazowych bez specjalnych przyrzadow sprawdzic czy ktorys wtryskiwacz jest uszkodzony.

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator oleju wymieniony. Na dniach wymieniam wszystkie filtry i olej - moze wtedy zauwaze poprawe i temat pojdzie do kosza - ale szczerze w to watpie. Niedaleko mnie jest serwis BOSCH jak nie ma innej mozliwosci podjade do nich niech sprawdza te wtryski w koncu to ich wyrob :). Wie ktos gdzie w Real OEM znajde wtryskiwacze ?? Przeszukalem wszystkie zakladki i nie znalazlem.

 

Pozdr

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegos czasu moja E46 subiektywnie stracila na mocy :). Ostatnio zona zwrocila mi uwage ze przy zapalaniu z rury wali niebieski dym. Na wolnych cos stuka - nie za mocno wiec nic nie podejrzewalem. Jak jest na dworze zino to obroty tez faluja. Jak mu dam na autostradzie w palnik to za mna widze czarny dym nie za duzo ale zauwazalny. Przez przypadek dzisiaj w Sam naprawiam przeczytalem ze moze to byc spowodowane uszkodzonym wtryskiwaczem.

 

W takim razie jak w warunkach garazowych bez specjalnych przyrzadow sprawdzic czy ktorys wtryskiwacz jest uszkodzony.

 

Pozdrawiam

Daniel

 

Sprawdzales korekcje wtryskiwaczy na komputerze?

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj typowo garażowej metody. Wymontuj wtrysk i niech ktoś Ci chwile zakręci rozrusznikiem a Ty obserwuj w jaki sposób rozpyla, czy nie leje, kapie, powinna być mało widoczna mgiełka. Jeżeli chcesz to poszukam gdzieś zdjęć prawidłowego rozpylania. Jednak najlepszym wyjściem byłoby podjechać do boscha i tam niech to przejrzą na stole probierczym. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moje 330XD 03r nawet po rozgrzaniu silnika na postoju kopci przez parę pierwszych kilometrów (na biało) i furka nie ciągnie. Dopiero po trzecim , czwartym wciśnięciu gazu w podłogę wszystko wraca do normy i wózek ciągnie jak szalony bez obłoków. Moje pytanie - czym to może być spowodowane: wtryski, turbo, ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.