Skocz do zawartości

[530d 2000 sedan] POMOCY !!!


LeszekW

Rekomendowane odpowiedzi

jak staniesz z boku przy błotniku od strony kierowcy i patrząc na filtr ropki to na wprost przy kolektorze ssącym ( do niego) jest przykręcony plus jest w plastikowej osłonie w kształcicie kwadratu 5cm na 5cm i na środku namalowany jest +
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam pomocy ! Dokładnie jak tobie mi się stało. Właśnie wracam z parkingu zmęczony zmaganiem się z otwarciem bagażnika do którego chciałem wpakować ładowany akumulator...a tu kicha.

Czy jak podłączę się przewodami pod maską to otwieranie zadziała ?

Czy Tobie to pomogło......proszę o pdpowiedź bo jestem załamany....miałem prezenty rozwozić :(

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj dałem sobie spokój...zmachałem się zaciągając z parkingu na 4 piętro akumulator. Zaprosiłem na jutro pomoc kolegi 'co by' mi przyjechał z kablami żeby popróbować tego sposobu 'zapodając' na + pod maskę prądu. Mam nadzieję że to nie zamarźnięty mechanizm zamka i uda się otworzyć bagażnik żeby podłączyć aku.

Mam pytanie do Ciebie LeszekW.......czy Tobie się tak udało ?

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko. Czy ta dźwignia w klapie bagażnika , którą otwiera się bagażnik .... otwiera klapę bagażnika mechanicznie czy jest tam jakiś przełącznik który otwiera go elektrycznie. Pytam , bo jutro podepnę się przewodami pod + pod maską .... ale boję się, że mechanika zamka mi zamarzła... a jednak kiedy wyciągałam akumulator , to otworzyłem bagażnik z pilota.
Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmieńcie temat bo powinien polecieć już dawno, po drugie to jaki problem podłączyć aku pod tego PLUSa oraz masę i otwierasz pilotem lub przyciskiem w klapie. Problem jeśli masz zamkniętą maskę i nie możesz otworzyć auta ale o tym nie piszecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale po co w sedanie kombinować z kablami, jak wystarczy włożyć klucz i przekręcić :cool2: Po prostu dziwi mnie to, że niektórzy nie wiedzą, bo jak ja zamknąłem bagażnik po wyjęciu aku to też się wystraszyłem (od początku wyczułem, że przycisk nad tablicą jest elektryczny), ale pierwsze co to od razu po zamknięciu klapy klucz w zamek i poszło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisał ze 40 min walczył i nic .logiczne jest to ze zamek jest z tyłu i jeśli go ktoś nie używa to się zabrudzi ,tez tak miałem w e36 kombi .dopiero jak wyjąłem rozebrałem i przemyłem działał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kable ..zniosłem aku...podłączyłem do + pod maską...wcisnąłem przycisk....:) bagażnik się otworzył...wsadziłem aku....i pojechałem z prezentami :)

Dziękuję za podpowiedź ... bo wczoraj miałem czarne myśli, że przez te mrozy jak trzasnąłem klapą bagażnika rozleciał się mechanizm zamka.

Dopiero podpowiedź , że to otwarcie nad tablicą ...działa elektrycznie - uspokoiła mnie. Jak mrozy się uspokoją , to postaram się zakonserwować zamek, żeby kiedyś znowu nie biegać tylko użyć kluczyka.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.