Skocz do zawartości

e39 530d 2000r Diagnostyka - komputer pokładowy VORSLUHEN


thefuzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Przy padniętej świecy nie wyświetli Ci się żadna kontrolka niestety. Trzeba je oglądac przy okazji jakichś robót przy silniku bądź badac kompem przy okazji diagnostyki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie totalny laicyzm, ale właśnie postanowiłem już nie ufać warsztatom i mieć na swój samochód oko - czy to znaczy, że mam do wymiany świecę, czy wszystko w normie i po prostu przypomina, że dieseli nie odpala się od ręki, szczególnie zimą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie totalny laicyzm, ale właśnie postanowiłem już nie ufać warsztatom i mieć na swój samochód oko - czy to znaczy, że mam do wymiany świecę, czy wszystko w normie i po prostu przypomina, że dieseli nie odpala się od ręki, szczególnie zimą?

Tak jak pisaliśmy już wyżej:

VORGLUHEN - to komunikat pojawiający się przy niższych temperaturach, informujący, że silnik należy odpalić dopiero kiedy komunikat ten zniknie (z reguły trwa to około 3-5 sekund).

Co do przepalonych świec żarowych - wyjdzie to jedynie w przypadku jakiejś roboty przy silniku i fizycznego ich sprawdzenia lub przy okazji diagnostyki komputerowej poprzez złącze diagnostyczne w aucie.

Jako takiej kontrolki, która w przypadku padnięcia którejś ze świec by się zapalała na kokpicie - nie ma.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw spalonej świecy będzie taki ; jeśli auto stoi na dworze a jest niska temperatura grzejemy i odpalamy ,jeśli przez kilka sekund silnik za wibruje , przełknie , zadrży ,nie wiem jak to określić nie będzie równo pracował ,to wtedy trzeba zabrać się za świece ,najlepiej wymieniać kompletami .każda firma w inny sposób zabezpiecza czas grzania .pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W większości przypadków wywali błąd:

13573 Gluehanlage

Gluehsystem - Gluehkerzen oder Gluehrelais

Należy pamietac ze ten bład równiez wyskakuje przy padnietym przekaźniku/sterowniku świec żarowych.

 

U mnie przy tym błedzie okazało sie ze świece żarowe do wymiany.

Po wymianie błąd nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.