Skocz do zawartości

320d problem z odpaleniem bo wyjechaniu paliwa


aras151

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z odpalaniem mojej 320 D E46, a stało się to po tym jak wyjeździłem paliwo komputer wskazywał 30 km i filtr zassał jakiś syf z baku i na drugi dzień zaczęło się strasznie długo musiał kręcić żeby odpalić było coraz gorzej, wymieniłem filtr paliwa po 3 dniach jest lepiej już trochę szybciej odpala ale to jeszcze nie jest to.

co mam zrobić pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 320d na CR to być może poszło coś na wtryskiwacze,bo zapowietrzenie odpada. Ten system zasialania paliwem odpowietrza się samoczynnie.

Jeśli jednak masz 320d na VP44 to tym czynem znacznie przyczyniłeś się do skrócenia żywotności pompy. Na poczatek czeka cię żmudna procedura odpowietrzenia pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później ludzie piszą że pompy VP44 padają , jak się jeździ na rezerwie to padają!!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc nie uwierzycie co tak naprawdę się przyczyniło do tego, okazuje się że akumulator bo w jeden dzień wogle już nie chciał odpalić nawet jak był ciepły kręcił ale rozładował się akumulator i na kablach odpalił bez problemu. Możliwe że może jeszcze być walnięty czujnik położenia wałka lub regulator napięcia muszę podłączyć ją pod komputer i będę pewny.

powiedzcie ile filtrów paliwa jest w niej jeden pod spodem, a możliwe że ma jeszcze jeden w silniku

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie czasem trafia jak przeciętny użytkownik nie wie że akumulator mu się skonczył. PORAŻKA !!!!

a wystarczy znajomość obsługi multimetru ....... :D

no ale warsztaty muszą na kimś zarabiać ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie czasem trafia jak przeciętny użytkownik nie wie że akumulator mu się skonczył. PORAŻKA !!!!
zła diagnoza, to co lubią warsztaty i mnie tez szlag trafia jak mam auto dopiero 3 tygodnie a już zaczynają się problemy i dokładnie nie wiadomo co dolega buni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez walcze z zapowietrzającym się układem wtryskowym.

Ma ktos jakis patent jak tę nieszczelność znaleźć ?

 

Podejżewam padnięty zaworek na przelewie przy pompie wtryskowej. Ktoś zna dokladną zasadę działania ?

 

 

Silnik mialem remontowany 3 miesiące temu i od czasu wyjazdu z serwisu mam ten problem. Oczywiście serwis nie suje tu swojej winy. Generalnie chyba opisze o jaki serwis chodzi bo zagralki mi niezle na nerwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po DIAGNOZIE, dwa wtryski cofały paliwo z powrotem nie trzymały ciśnienia czeka mnie regeneracja bo wtryski mają mało przejechane (80000tyś.)a to koszt 500zł. a nie 1800zł za nowe.

Wracając do tego co pisałem wcześniej że akumulator to jak dostał z dwóch mocy (przez kable) to pompa wytworzyła takie ciśnienie że odpalał czyli aku dobre. Autko teraz pali elegancko, odczułem brak szarpania przy zmianie biegów, przestało walić na boki silnikiem przy gaszeniu jest supa.!

Wracając do diagnozy to komputer nie pokarze że wtryski są do bani, ani dodatkowy system sprawdzania ciśnienia paliwa na listwie da błędy bez opisu, do wszystkiego trzeba dojść przez próby i błędy.

Niema co, trzeba uderzać do małych nie drogich warsztatów to lepiej wyjdziemy polecam taki jeden w Gubinie BMW każdej marki w jednym palcu POLECAM!!!

W razie pytań dodatkowych pisać na maile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez walcze z zapowietrzającym się układem wtryskowym.

Ma ktos jakis patent jak tę nieszczelność znaleźć ?

 

Podejżewam padnięty zaworek na przelewie przy pompie wtryskowej. Ktoś zna dokladną zasadę działania ?

 

 

Silnik mialem remontowany 3 miesiące temu i od czasu wyjazdu z serwisu mam ten problem. Oczywiście serwis nie suje tu swojej winy. Generalnie chyba opisze o jaki serwis chodzi bo zagralki mi niezle na nerwach.

naprawili ci auto a wtryski walą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.