Skocz do zawartości

320d XENONY przerobione z allegro warto?? [połączone tematy]


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czym miał niby sprawdzić prawidłowość tych lamp??? Chyba nie lizakiem? ... :lol: :lol:

 

 

Nie lizakiem nie umiem :cry2:

Oswietlenie musi miec homologacje a te hidy z reguly jej nie maja :evil:

a nawet jak maja to przy oswietleniu typu ksenon wymagane sa spryskiwacze reflektorow :wink:

 

Wiesz mi chodzi o bezpieczenstwo na drodze a nie oto zeby kogos karac

 

nie zdejmował bym na miejscu,kazał bym im to zrobić

Kazac to ty sobie tylko mozesz :norty: nie zdejmiesz, to masz zabrany dowod i zaproszenie na badanie pojazdu

 

panie władzo zapomniał pan jeszcze że samo poziomowanie musi tez być,ale co tam,jak nie to co innego się znajdzie,nie mam nic do naszej władzy ale daleko im do kolegów zza odry, napisałeś nie chodzi o to żeby karać a takie takie policyjne powiedzenie ,,Je,,ć karać nie wyróżniać,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie władzo

Wladza to jest na Wiejskiej :mrgreen:

A uwazasz. ze jak jedzie pan X i z daleka mnie oslepia to mam mu pozwolic jechac dalej ??

W takim razie przepraszam, ze prubuje sprawic abybylo choc troche bezpieczniej na naszych drogach :cry2:

prubuje :arrow: proboje

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj oj

po pierwsze Xenon i HID to to samo

po drugie jest tyle autek typu suv lub inne tiry czy kupowozy ktore oslepiaja mnie codziennie i co poradzic albo durnie jezdzacy na dlugich bo im za ciemno zawsze. w kazde autko oprucz malucha wsadzalem xenony i na przedgladzie mi ustawiali swiatla i nigdy niebylo problemow z ich ustawieniem zeby dobrze swiecily.

a co do bezpieczenstwa jazdy to dla mnie jest wieksze o 100% bo wiekszosc czasu jezdze noca hehehe a jeszcze nigdy mi sie niezdazylo zeby ktos mi dlugimi walnol ze go oslepiam wiec niewiem o co takie halo.

Tak zwane dobre zarowki kupilem raz w zyciu i nigdy wiecej bo po prostu mi sie spalily po dwóch miesiacach i powiem tak szkoda mi bylo kasy na nie.

Ja jestem jak najbardziej ZA XENONAMI i polecam je zawsze i kazdemu .

oprucz :arrow: oprócz

niezdazylo :arrow: nie zdarzyło

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orginalne ksenony homologacją to nie sama żarówka tylko cała lampa z systemem autopoziomowania i ze spryskiwaczami , po co to ? autopoziomowaniu masz 2 czujniki które mierzą ci kąt pochyłu samochodu i komputer ustawia odpowiednio światła , po to by nie oślepiać , jak jedziesz pod górke to ustawia je w dół , jak z górki to w góre , jak masz dociążony tył itd .. nie ma ręcznego ustawienia , po co spryskiwacze ? światło ksenonowe jest bardzo silne i każde zabrudzenie na lampie odbija je i robi refleksy świtlne przez co inni sa oślpiani - choć osobiście słabo się to się sprawdza bo i tak od czasu do czasu trzeba recznie dokładnie je wyczyścić bo po spryskiwaczach i tak zostaje nalot taka mgiełka

 

co do autopoziomowania to przy naszych drogach i tak jesteśmy oślpiani - co prawda na pare sekund ale jednak , łatwo to zauważyć jak się pokonuje tzwn "hopy" lub "śpiących"

 

co do hidów i policjantów jak was złapią i czepną się że macie ksenony to mówcie że to żarówki ala ksenony , jak się przyznacie że macie hidy to wam 1 co sprawdzą czy macie spryskiwacze i czy macie autopoziomowanie - żarówek nikt wam nie bedzie sprawdzał i wyjmował ,

 

co do tych bzdurnych gadek o oślpianiu hidami niefabrycznymi o czym wy mówicie , 80 % aut ma zwykłe lampy i walą po oczach , nowe lampy i do tego żarówka niefabryczna +20 , +30 % do tego soczewka daje światło porównywalne do ksenonu i po prostu oślepia , wielu kierowców lubi sobie ustawiać ręcznie światła wysoko żeby dobrze widzieli - dotyczy to głównie aut vanopodobnych gdzie kierowca siedzi wysoko, jemu oczywiście jest dobrze bo wszysko widzi , ale ktoś kto jedzie osobówką i nisko siedzi jest oślepiany

hidowcy zreguły tego nie robią bo są wyczuleni na to

 

wracając do hidów, założyłem je w e36 miałem lampy soczewkowe i byłem bardzo z nich zadowolonych , zaznacze że nikogo nie oślepiałem , nie wiem jak się sprawują w zwykłych lampach - raczej wszyscy odradzają , dlaczego założyłem ? bo miałem stare lampy i niewiele w nocy widziałem, jeździłem prawie 2 lata na hidach i pomimo wielu kontroli policyjnych nigdy mi nie zbarali dowodu a gdy już bardzo byli natrętni to im mówiłem wprost że wole miec zabrany dowód rejestracyjny niż mam kogoś rozjechać w nocy

 

co do żarówek :) ja mam przetestowane orginały i chińskie hidy - oprócz ceny niczym się nie różnią , można sobie dodtakowo przy chińskich wybrać odcień barwy światła ale to kwestia gustu , mi tam biało niebieski odcień bardziej pasuje , orginalne czy chińskie tak samo ci się wypalają z czasem :) długowieczność orginalnych ksenonów - bzdura

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że każdy reflektor jest tak skonstruowany by emitować tzw. światło rozproszone, czyli taki strumień światła który nie mieści się w wiązce głównej. Jest to po by szybciej zauważyć pieszego jak i widzieć znaki drogowe. Ilość tego światła jest ograniczona i wyliczona pod dany reflektor i daną żarówkę. Jeśli zmieniasz żarówki na xenony to niestety parametry się zmieniają i tego światła rozproszonego jest wiecej. Czasami za dużo. Przykład Fiat Panda na takim zestawie, mimo ze są światła ustawione bardzo nisko to i tak ilość światła rozpraszanego przy tych xenonach jest tak duża ze i tak oślepia. Przy soczewkach jest trochę lepiej, ale zawsze ilość tego światła rozproszonego w lampie która nie jest dostosowana do danego typu żarówki jest wyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja Ci powiem że warto !!!! Tylko musisz pamiętać aby po montaży podjechać na stację diagnostyczną na sprawdzenie ..... ja kupiłem jakiś japoński zestaw za czterysta parę złotych i jestem zadowolony , na długie światła postanowiłem dokupić Philips BlueVision ale przy xenonie to one są żółte i słabe! I nie oślepiam nikogo!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj oj

ja po prostu nielubie takich komentarzy w takim stylu

polowa mojej rodziny jest w policij ale nie w drogowce czy na patrloach ze straza miejska tylko troszke wyzej postawionych i jestem uczulony na pokazywanie WLADZY w taki sposob........

Tylko prosze nieatakowac mnie zaraz bo tylko wyrazam swoje zdanie

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej to niewiem o co takie Halo

jesli sa to nawet tanie chinskie zestawy to jesli sa dobrze zamontowane i ustawione to niebeda oslepiac a wiem to bo u siebie mialem w kilku autkach w hondzie prelude,civic coupe,audi a6 i teraz w bmw.

Swieca one mocniej to fakt ale niejest to laser jakis hehehe

Pozdriawam i ide spac

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak sa dobrzezamontowane to moga oslepiac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wystarczy ze masz brudne szkla reflektorow :duh: Myslisz ze spryskiwacze sa dla bajeru :mad2:

Zreszta zapraszam do lektury

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogą i oślepiają , brak soczewek , nieodpowiednie szkła reflektorów poza tym brak spryskiwaczy , samo poziomowania i wiara w to że niby dobrze ustawione itd..itd... Nie wiem po jaką cholerę wałkujemy enty raz ten sam temat ? Na forum jest kilka tematów i jak widać "wieś tunerów" nic nie przekonało i nie przekona . A więc róbta co chceta i bierzcie się za "tuning" .
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem że warto !!!! Tylko musisz pamiętać aby po montaży podjechać na stację diagnostyczną na sprawdzenie

 

Ludzie zal mi sie powoli robi z tego tematu :mad2:

na stacje diagnostyczna?? po co???

sprawa wyglada tak masz hid z homologacja oki zgodnie z prawem dowod masz w reku :D

ale sprawdzam lampe i masz zonka lampa nie ma homologacji na ksenon :twisted:

ZABIERAM DOWOD

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem że warto !!!! Tylko musisz pamiętać aby po montaży podjechać na stację diagnostyczną na sprawdzenie

 

Ludzie zal mi sie powoli robi z tego tematu :mad2:

na stacje diagnostyczna?? po co???

sprawa wyglada tak masz hid z homologacja oki zgodnie z prawem dowod masz w reku :D

ale sprawdzam lampe i masz zonka lampa nie ma homologacji na ksenon :twisted:

ZABIERAM DOWOD

jak to po co ? weź pomyśl chłopie ! zakłada gość xenon to chyba lepiej żeby pojechał na stację diagnostyczną aby diagnosta ustawił światła na odpowiednim przyrządzie ..... to już coś !!!

a z tą homologacją to bym się kłócił kiedyś był temat , jaka homologacja lampy na xenon?

aha i zapewniam że nie wszystkie auta z ori xenonem miały spryskiwacze!!!!!

Edytowane przez TC

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym wożę ze sobą ori mocowanie z żarówkami i w razie takiej akcji zmieniam na miejscu i możesz sobie wtedy zabierać..... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologacja i przepisy polskie ? może nie rozmawiajmy o przepisach polskich bo są one same w sobie sprzeczne , do tego dodasz przepisy UE które nas obowiązują i masz totalny haos - tak to wygląda

 

miałem kiedyś homologowaną kierownice sportową Victor - samochód jeździł po raichu i nie było problemu , w polsce diagnosta miał gdzieś homologacje a ja w sumie miałem gdzieś taką stacje diagnostyczną , pojechałem do innej i bez problemu przeszedł przegląd z kierą i hidami - hidy mi dodatkowo na przyżądach ustawiał :)

 

ot i macie Polską rzeczywistość , Hidy z lampam soczewkowymi nie oślepiają , zwykłe lampy to co innego , ich moim zdaniem nie da się ustawić , zawsze oślepiają , światło w nich jest zbyt rozproszone

przyzadach :arrow: przyrządach

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.