Skocz do zawartości

X6 Koła na lato


Andy65

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Widziałem temat kół zimowych do X6, ale nie znalazłem informacji o kołach na lato. Czekam na swoje X6, wg dealera powinno być gotowe do odbioru w trzecim tyg stycznia. Wspólnie z synem zdecydowaliśmy, że zamówimy auto na najmniejszych felgach, aby zostawić je na zimę, a na lato zakupić jakieś duże, markowe felgi niedostępne w BMW. Syn zdecydowanie obstaje przy 22 calowych felgach ja bardziej przy 20 calach. W sumie nie wiem na co się zdecydować gdyż jest to mój pierwszy SUV i nie wiem jak takie auto zachowuje się na dużych kołach. W chwili obecnej posiadam E65 na 19 calowych kołach i powiedzmy, że się przyzwyczaiłem. Myślę, że przy przejściu na 20 calowe nie odczuję znacznej różnicy w komforcie, ale jak to będzie przy 22 calach? Jakie w takim wypadku opony zalecalibyście no i jakiej firmy felgi, zależy mi na sprawdzonej marce dostępnej na polskim rynku. Nie chcę kupować zagranicą gdyż mam złe doświadczenia. Byłoby świetnie gdyby ktoś mógł polecić jakąś wyspecjalizowaną firmę, która bezpiecznie dobierze mi koła i nie pozostawi samemu sobie w razie gdyby coś nie grało. Byłem już kiedyś w takiej sytuacji dlatego chcę podejść do sprawy bardzo ostrożnie, aby nie stracić gwarancji na auto. Pozdrawiam i czekam na propozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moim zdaniem wybij z glowy synowi te 22 cale, bo to na polskich drogach mija sie z celem, optimum 20, no moze max 21 przy wielkich kolach w x6, na wiecej sie nie zgadzaj. Bedzie ci sie dobrze jedzic na 19tkach przod i tyl 255, ale to taka opcja na zime. Jesli chodzi o felgi to nie mialem doswiadczen z polskimi sprzedawcami, moze po prostu wez sobie cos z oferty felg bmw w kolorze czarnym, jesli masz czarny lakier to bedzie fajnie wygladac
"We at BMW do not build cars as consumer objects, just to drive from A to B. We build mobile works of art" - Chris Bangle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, to samo staram się wytłumaczyć 'młodemu', ale strasznie się uparł. Tata jego kolegi z klasy jeździ Porsche Cayenne na 22 calowych felgach, a że to strasznie ambitne dzieciaki to rywalizują ze sobą nawet na takie pierdoły przy okazji wciągając w to ojców, a ja nie chcę go zawieść jeżeli miałoby chodzić tylko o niewielka utratę komfortu tym bardziej, że dla mnie wygląd tez ma spore znaczenie. Na zimę zostawiamy 19 cali, mówiąc szczerze to X6 wygląda trochę śmiesznie na tak małych kołach no ale na zimę jak znalazł.

Jest jeszcze trochę czasu do namysłu dlatego już dziś próbuje zasięgnąć opinii kogoś kto ma takie 22 calowe koła w swoim SUV, nie musi to być w X6. Sam czasami widuję auta na ogromnych kołach więc chyba jednak da się na tym jeździć po naszych drogach, tym bardziej że w naszej okolicy drogi są całkiem niezłe.

Co do felg od BMW to problem w tym, że to wszystko takie opatrzone, nie oszukujmy się, X6 to już nie jakiś tam rzadko spotykany egzotyk, a większość tych aut jeździ na kołach z salonu dlatego szukam czegoś ''innego''. Co do koloru to auto będzie czarne, więc zarówno czarne i srebrne felgi jak najbardziej wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mu powiedz ze jak zalozy sobie takie wielkie to straci na osiagach auta

 

nie wiem czy do niego przemówią takie argumenty bo to jeszcze gimnazjalista więc liczy się wygląd, no ale warto spróbować,

 

Jeździłem X6 na 21' felgach od MX6 i moim zdaniem jest to maksymalny rozmiar na nasze drogi. Do tego jeśli masz zapas najlepiej wziąć zwykłe opony, nie runflaty

 

no właśnie zapasu nie mam, ale chyba domówię gdyż jak widzę w innych postach wszyscy narzekają na runflaty więc chyba coś w tym jest, zresztą w razie gdybym miał się zdecydować na 22 calowe felgi to opony runflat zapewne kosztowały będą krocie. Co do 21'' to też myślałem nad takim wyjściem, pytanie dlaczego wg ciebie 21 cali to maksymalny rozmiar? jakie są konkretnie twoje doświadczenia? co z komfortem i osiągami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 21'' to też myślałem nad takim wyjściem, pytanie dlaczego wg ciebie 21 cali to maksymalny rozmiar? jakie są konkretnie twoje doświadczenia? co z komfortem i osiągami?

 

To moje subiektywne zdanie bo to, co dla mnie jest taczką, dla innych może być super komfortem - nie pamiętam dokładnie jaki był rozmiar opon przy 21', ale wg mnie było jeszcze gożej niż na moich 20. Na 22' jeździłem Cayenne i tam woziło go już koszmarnie. To zależy też gdzie będziecie jeździć - na równych drogach jest super, ale na większości naszych ulic można czasem zęby zgubić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na większości naszych ulic można czasem zęby zgubić :?
... a do tego często 4 opony wymieniać. Proszę pamiętać, że opony o rożnej wysokości bieżnika kręcą się z różna prędkościa, a więc moechanizmy różnicowe dostaja baaaaaaaaaardzo szybko zadyszki.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze uwagi i powiem, że przekonaliście mnie. Młodemu też udało się wybić z głowy pomysł na 22 calowe koła, jak się okazało to jednak rozsądny dzieciak.;) Poszukamy felg 20 calowych. Przeszukałem allegro, ale niewiele ciekawych ofert udało mi się znaleźć, większość to używki z pierwszego wyposażenia. Na chwilę obecną są takie opcje.

 

OPCJA 1

http://moto.allegro.pl/item833018405_bmw_x5_x6_20_cali_g_power_kola_zimowe.html - felgi mają znaczek ALPINA , ale w opisie aukcji napisano G-POWER, myślicie że to oryginalne felgi Alipna czy gość tylko zamontował takie dekielki?

 

OPCJA 2

http://moto.allegro.pl/item835170447_20_etabeta_5x120_x3_x5_x6_jakosc_w_kazdym_calu.html - z tego co widziałem to przy temacie kół zimowych ktoś polecał już felgi Etabeta, a nawet się zdecydował.

 

OPCJA 3

http://moto.allegro.pl/item840341569_20_etabeta_5x112_ml_glk_jakosc_w_kazdym_calu.html - po skontaktowaniu się w tej chwili ze sprzedawcą poinformowano mnie, że także mają ten model do X6 pomimo że na aukcji jest pod MLa.

 

OPCJA 4

http://moto.allegro.pl/item818841422_21_kola_bmw_x5_x6_hartge_oryginal.html - szkoda że używane i 21cali, ale przy tak niewielkim wyborze na allegro biorę także tę opcję pod uwagę.

 

Co możecie powiedzieć o tych propozycjach, proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hartge robią wrażenie - widziałem na żywo

 

a 21' od X6M ?

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=402622

 

dzięki, ale znam te felgi, są fajne ale za bardzo przypominają te z M6 na replikach których jeżdżą już nawet e90-ątki, jedna w stylu agro-tuning jest na naszym osiedlu kilka domów dalej. Moim zdaniem mogli wymyślić coś bardziej wyjątkowego dla X6M. Co do Hartge to owszem są ciekawe, ale znów używki ze zdartymi oponami. Chodzi opinia że duży % używanych kół z allegro miało swoje przejścia tam skąd były importowane (to dość wiarygodne bo przecież każdy wie jak to jest z samochodami z importu więc dlaczego mieliby nie robić tak, że odnawiają uszkodzone, pogięte lub porysowane felgi, zakładają używane opony i komplet prawie jak nowy - cena też prawie jak za nowe ;) Auto będzie nowe więc trochę dziwnie zakładać używki niewiadomego pochodzenia, tym bardziej, że chodzi o bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. Z nowych nie ma właściwie wyboru więc gdybym zdecydował się na te Etabeta to dostaję markowe, fabrycznie nowe felgi no i mam dwu letnią gwarancję, a samym felgom też nic nie brakuje im bardziej im się przyglądam tym bardziej mi się podobają.

 

A swoją drogą tak z ciekawości takie felgi od X6M to jaki wydatek? mam na mysli zarówno ASO jak i rynek wtórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze uwagi i powiem, że przekonaliście mnie. Młodemu też udało się wybić z głowy pomysł na 22 calowe koła, jak się okazało to jednak rozsądny dzieciak.;) Poszukamy felg 20 calowych. Przeszukałem allegro, ale niewiele ciekawych ofert udało mi się znaleźć, większość to używki z pierwszego wyposażenia. Na chwilę obecną są takie opcje.

To na jakich kołach odbierasz swój samochód skoro teraz szukasz 20 calowych? na 19-tkach???

W przyszłym tygodniu dostarczam swoje eta-beta 19 cali do BMW, żeby mi zaraz zamontowali na odbiór auta koła zimowe. Po tym co napisał Hys odnośnie wrażeń z jazdy na 20 calowych już teraz zaczynam żałować, że je zamówiłem. Nie chciałbym stracić wypełnień w zębach przejeżdżając poprzecznie przez koleiny na skrzyżowaniu. Chyba robię się zbyt wygodny albo się starzeję ale jak słyszę o skrzypiącej kracie albo taczkowozie na 20 calach to zaczynam się martwić.

Jeśli chcesz to oddam Ci swoje 20-tki zanim zobaczą Polskie drogi o ile Kolega z Bydgoszczy nie napisze, że trochę przesadza z tą różnicą w prowadzeniu i komforcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem wygodny, ale uprzedzałem, że to moje subiektywne zdanie. Na zmiane z X6 jeżdżę S-klasą, a przy niej wszystko to taczka ;)

 

Zawsze można porównać prowadzenie się X6. Zapraszam do mnie aby zobaczyć jak się jeździ na 19' nie runflatach. We Wrocławiu mają demo na mieszanych 20' runflatach, pewnie w Warszawie i Poznanu też się znajdzie. W ten sposób najprościej ocenisz różnice.

 

Mimo wszystko latem wracam do 20' runflatów, ale im szybciej się zużyją tym szybciej pewnie założę zwykłe i wtedy dopiero będzie wiadomo jaka jest naprawdę różnica pomiędzy 20' runflat, a 20' zwykłymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze uwagi i powiem, że przekonaliście mnie. Młodemu też udało się wybić z głowy pomysł na 22 calowe koła, jak się okazało to jednak rozsądny dzieciak.;) Poszukamy felg 20 calowych. Przeszukałem allegro, ale niewiele ciekawych ofert udało mi się znaleźć, większość to używki z pierwszego wyposażenia. Na chwilę obecną są takie opcje.

To na jakich kołach odbierasz swój samochód skoro teraz szukasz 20 calowych? na 19-tkach???

W przyszłym tygodniu dostarczam swoje eta-beta 19 cali do BMW, żeby mi zaraz zamontowali na odbiór auta koła zimowe. Po tym co napisał Hys odnośnie wrażeń z jazdy na 20 calowych już teraz zaczynam żałować, że je zamówiłem. Nie chciałbym stracić wypełnień w zębach przejeżdżając poprzecznie przez koleiny na skrzyżowaniu. Chyba robię się zbyt wygodny albo się starzeję ale jak słyszę o skrzypiącej kracie albo taczkowozie na 20 calach to zaczynam się martwić.

Jeśli chcesz to oddam Ci swoje 20-tki zanim zobaczą Polskie drogi o ile Kolega z Bydgoszczy nie napisze, że trochę przesadza z tą różnicą w prowadzeniu i komforcie jazdy?

 

Tak, auto odbieram na 19stkach które zostawiam na zimowe. Wczoraj miałem też okazję przejechać się Q7 kolegi na 20 calówkach i powiem szczerze że naprawdę znośnie, nie ma chyba co tak bardzo panikować i martwic się o uzupełnienia w zębach. Za Twoje nowe 20stki muszę grzecznie podziękować, ale właśnie nie szukam felg BMW, poza tym założę się, ze będziesz zadowolony z wyboru, bo przy jeździe na 20 stkach naprawdę nie ma tragedii. Pisałeś, że kupiłeś etabeta 19stki, domyślam się, że to nie ten model który ja rozważam, bo mają je w rozmiarach od 20 cali w górę więc może to ten ? http://allegro.pl/item837117621_19_etabeta_5x120_x3_x5_x6_range_rover_zima.html lub taki sam, ale w srebrze? Maja go także w 20 i w 22 calach więc rozważam także i taki zakup. Możesz powiedzieć jak z ich wykonaniem, estetyką itd? Na zdjęciach wyglądają bardzo ładnie, ale to tylko zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wczoraj miałem też okazję przejechać się Q7 kolegi na 20 calówkach i powiem szczerze że naprawdę znośnie, nie ma chyba co tak bardzo panikować i martwic się o uzupełnienia w zębach...

 

Tylko, że Audi jeździ na zwykłych oponach, BMW ma ruflaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy65!

Kupiłem takie jak na Twoim linku z allegro - te czarne - ostatnia fotka. Jeśli chodzi o jakość to tylko mogę na razie pisać o wrażeniach wzrokowych. Wyglądają ładnie, nie mam zastrzeżeń co do jakości wykonania. Czytałem wcześniej opinie na niemieckim forum na temat "etabeta" i dowiedziałem się, że to wiodąca firma jeśli chodzi o alusy i do tego uznawana za bardzo odważną - biorąc pod uwagę wzornictwo W Niemczech aktualnie chyba już nr 1. Byłem u nich w firmie pod Poznaniem ( Luboń ) i nie jest to żaden importer garażowy z biurem w pokoiku w blokowisku z M2 jakich najczęściej spotykasz na allegro. Pan Damian, z którym wszystko załatwiałem to też facet konkretny, kompetentny i poważny. Pokazywał mi praktycznie wszystkie felgi jakie są dostępne w postaci fotek na samochodach jak i wyjmował równocześnie z kartonu dla porównania wrażeń. Zamówiłem te, o których pisałem, a równocześnie dla żony (Tiguan) wybrałem na lato "Tettsut/X black polish" ze względu na łatwość mycia i wrażenie ogólne :cool2: . Jeśli miałbym kupować nowe na lato do czarnego auta, to kupiłbym właśnie te co dla żony, lub ewentualnie "Rochel/X black" ew. wersję black matt polish. Z dostawą też nie było problemu chociaż omyłkowo dostałem początkowo 3 tylne i 1 przednią. Po zgłoszeniu Pan Damian następnego dnia przywiózł dobrą. Jak chcesz mogę podesłać fotki kół, które czekają na autko (jeszcze 5-7 dni :D )

:mad2: już odliczam czas wstecz, bo mi żona marudzi, że jej tylko nabijam kilometrów. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22' cale :shock:

 

kiedy u nas wreszcie będą normalne drogi...

 

http://www.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=235046

 

Felgi Revere London rewelacyjne, odwiedziłem ich stronę i okazuje się ze dostępne tylko! w opcji 22 cale. Szkoda, bo już całkowicie zrezygnowałem z tego rozmiaru.. mam nadzieję ze jak już dorosną nasze dzieciaki to nie będą miały takich dylematów o jakich się tutaj rozpisujemy :?

 

Jak chcesz mogę podesłać fotki kół, które czekają na autko (jeszcze 5-7 dni :D )

 

poczekam tych kilka dni i poproszę o fotki na Twoim aucie.

 

Z tego co piszesz wynika, że to właśnie firma jakiej szukam. Dbają o klienta także po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie, a to jak dla mnie dość istotny czynnik przy wyborze oferty :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.