Skocz do zawartości

318 czy można założyć sprężyny tylne z tourniga do sedana?


dodzi77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam podepne sie pod temat. Jakiego koloru sprężyny na tył przychodzą do sedana. Mam sedana z 97 roku 1.8 bęzyna jedna mi pękła i chce zmienić dwie mam sprężyny z zielonym paskiem i czy takich szukać czy to nie ma znaczenia jaki kolor paska będą miały.

Prosze o rade.......................... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To jest sedan silnik 1.8 bęzyna M43, 115 KM. 4 cylindry.

Nie chce obniżać chce założyć normalne sprężyny bo jedna pęknięta jest. I dlatego pytam czy do sedana idą sprężyny z zielonym paskiem czy to niema znaczenia.

Czy kolor zależy od mocy silnika.

Pytam bo nie wiem czy szukać z zielonym paskiem czy może inne się zakłada bo ktoś wcześniej mógł coś podmienić a że wymieniam to chce wymienić na te właściwe.

Poradzcie coś................................. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jeśli ktoś miałby taką wiedzę i podzielił się z użytkownikami forum - jakie sprężyny do jakiego auto, to byłoby bardzo cenne, nigdzie nie udało mi się do tej pory znaleźć jakiś usystematyzowanych informacji, nawet realoem nie podaje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jednak sprawdze w winie jakie sprężyny mam zamontowane fabrycznie i takie kupie bo nie jestem pewny czy napewno takie są. Może ktoś coś już modził wcześniej. Dam znać co i jak.

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze........................ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego dodzi77 w kombi sprężyny z tyłu są grubsze i mają więcej zwoi,a ty kolego masz sedana więc będziesz miał inne.

Ja też szukam sprężyn wiec będe szukał wyłącznie do sedana.

Nawet kolor jest ważny bo on określa twardość sprężyny.

pozdrawiam............................. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no to kolego masz teraz twarde sprężyny no ale jak silnik mocny to chyba ok. Co kto lubi ja będe szukał takich jak mam.

Pozdrawiam.............................. :)

I pewnie tył teraz twardszy czy tak samo jest?????????????????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no to kolego masz teraz twarde sprężyny no ale jak silnik mocny to chyba ok. Co kto lubi ja będe szukał takich jak mam.

Pozdrawiam.............................. :)

I pewnie tył teraz twardszy czy tak samo jest?????????????????? :)

Na twardość zawieszenia wpływa amortyzator + sprężyna. Powiem szczerze że różnicy nie ma, przynajmniej na razie, nie jechałem jeszcze w trasę bo wczoraj je wymieniłem, jest dalej twardo, mi to pasuje, lepiej się prowadzi.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.