Skocz do zawartości

E39-520 sedan problem z zamkiem klapy bagażnika


Wojciech35

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie fachmani....

Coś mi sie dzisiaj stało z zamkiem klapy bagażnika... Nie zatrzaskuje się! Silniczek działa...bo jak przyciskam przycisk w klapie to działa. Ten "języczek" w wystającej części zamka w klapie jest zupełnie luźny....to tak ma być? chyba nie...

 

Czy ktoś już to rozbierał? Jakieś doświadczenia z usuwania tego typu usterki?

Z góry dzięki za podpowiedzi i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już poradziłem sobie...

Jeśli Admin nie wytnie tego postu, to mogę do wiadomości innych powiedzieć, że prosta robota...

 

1. po zdjęciu plastikowej obudowy (na czterech zatrzaskach i jednej śrubce we wnęce tam gdzie się ręką chwyta klapę w celu zamknięcia) mamy na wierzchu cały mechanizm zamka

2. zamek zamontowany jest na trzech śrubach

3. wykręcamy zamek, odłączamy wtyk przewodów elektrycznych, odłączamy cięgno stalowe od mechanizmu kluczyka

...i zamek na stole.

W moim przypadku pękła mała sprężynka....zakładamy drugą

4. przed złożeniem smarujemy plastikowe elementy smarem

5. wszystko składamy w odwrotnej kolejności

...i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra instrukcja potwierdzam. :D . Miałem to samo - klapa nie chciała się zamknąć... Prosta robota i po kłopocie. Zamek znów działa :lol: . Powodem była pęknięta sprężynka. Trochę ją "podliftowałem" kombinerkami, i miejmy nadzieję, że trochę jeszcze posłuży.

 

 

już poradziłem sobie...

Jeśli Admin nie wytnie tego postu, to mogę do wiadomości innych powiedzieć, że prosta robota...

 

1. po zdjęciu plastikowej obudowy (na czterech zatrzaskach i jednej śrubce we wnęce tam gdzie się ręką chwyta klapę w celu zamknięcia) mamy na wierzchu cały mechanizm zamka

2. zamek zamontowany jest na trzech śrubach

3. wykręcamy zamek, odłączamy wtyk przewodów elektrycznych, odłączamy cięgno stalowe od mechanizmu kluczyka

...i zamek na stole.

W moim przypadku pękła mała sprężynka....zakładamy drugą

4. przed złożeniem smarujemy plastikowe elementy smarem

5. wszystko składamy w odwrotnej kolejności

...i gotowe.

m62, V8, 245 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.