Skocz do zawartości

X6, X5, Cayenne, Touareg... Dylematy kupującego.


FUX

Rekomendowane odpowiedzi

land cruiser i eot :)

Jeżeli terenówka - tylko Land. Reszta to pseudo terenówki i SUVy.

Jeżeli benzyna - Cayenne.

Jak musi być klekot to z tego zestawu bym brał X5. Jakościowo i cenowo wszystkie są porównywalne a buda nakbardziej mi się podoba.

Jest jeszcze MB GL. Będzie droższy ale to naprawdę świetny samochód.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
land cruiser i eot :)

Jeżeli terenówka - tylko Land. Reszta to pseudo terenówki i SUVy.

Jeżeli benzyna - Cayenne.

Jak musi być klekot to z tego zestawu bym brał X5. Jakościowo i cenowo wszystkie są porównywalne a buda nakbardziej mi się podoba.

Jest jeszcze MB GL. Będzie droższy ale to naprawdę świetny samochód.

 

Merc G klasa jako terenówka nie ustępuje Land Roverowi nic a nic.

 

W Cayenne nie ma nic ciekawego w sumie, to już lepiej Touarega sobie kupić, tańszy dyżo, chyba że turbo ale to już inne pieniądze. Wolałbym MLa albo X5 zdecydowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayenne ja stanowczo odradzam, trzymać się jak najdalej :wink:

 

Pozdrawiam

 

Możesz rozwinąć myśl ? Nie słyszałem żadnych negatywnych opinii poza spalaniem :)

 

Pisałem już wcześniej. Mój sąsiad ma, zarówno Turbo jak i S-a. S-ka to US spec., takiego chamskiego plastiku i słabych materiałów w środku dawno nie widziałem. Turbo ma przebieg ok. 10k km, wykonanie trochę lepsze ale bierze olej w ilościach 1l +/1000 km i ostatnio zajmuje się raczej staniem w serwisach. Swoją drogą serwis też pozostawia sporo do życzenia, w ASO mają jakąś chorą stawkę za godzinę ( nawet jak na ASO ), jest 1 w miarę ogarniający sprawy mechaniczne bodajże w Jabłonnej, to niedziałające WEBASTO naprawiali mu ostatnio 2 miesiące, nie odbierali telefonów itp, generalnie chore sytuacje, w końcu się okazało, że auto zostało nie ruszone a w baku zostawili mu 2l paliwa :wink: Wspomniane przez Ciebie spalanie z tego co pamiętam, w mieście 23+, w trasie 18+ (Turbo) a jeździ wolniej od mojej mamy, gdzie jej X5 35d w trasie pali 12 :8).

Ja na miejscu Fux wybrałbym z tej trójki : X5 35d/ Disco IV w nowym dieslu / ew RR TDV8 .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Fux wybrałbym z tej trójki : X5 35d/ Disco IV w nowym dieslu / ew RR TDV8 .

 

Ten ostatni odpada. Budżet za niego jest troche nie na miejscu. Szkoda kasy, skoro Disco 4 lub X5,6 można wyrwać za grubo mniejsze pieniądze...

Jeszcze jedno. Patrząc na spadki wartości, to LR zdecydowanie ma mniejsze tendencje spadkowe. No cóż prawo podaży i popytu odwrotne, niż w BMW.

Ex A.G. robi jednak swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie asfalty. Czasami także zawodowo musze wjechać w pola, działki, polne drogi. Dzisiaj mam Forestera poprzedniej generacji. potrzebyje czegoś w automacie, dieslu, o wiekszej ilości miejsca.

Jeżdżę raczej szybko... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie asfalty. Czasami także zawodowo musze wjechać w pola, działki, polne drogi. Dzisiaj mam Forestera poprzedniej generacji. potrzebyje czegoś w automacie, dieslu, o wiekszej ilości miejsca.

Jeżdżę raczej szybko... :wink:

Nie wiem jak jeździ Disco IV (wiem jak jeździ III i jedyne co mi się w nim nie podobało to stosunek masa/moc), ale myślę, że z X5 35d będziesz zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak jeździ III i jedyne co mi się w nim nie podobało to stosunek masa/moc

Pełna zgoda, lecz 4 ma już 245KM i radzi sobie całkiem dobrze.

Wiadomo, że bawara z 35 jest zdecydowanie szybsza. Mnie do Disco przekonuje przepiękny środek, choć paru rzeczy z X5 brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak jeździ III i jedyne co mi się w nim nie podobało to stosunek masa/moc

Pełna zgoda, lecz 4 ma już 245KM i radzi sobie całkiem dobrze.

Wiadomo, że bawara z 35 jest zdecydowanie szybsza. Mnie do Disco przekonuje przepiękny środek, choć paru rzeczy z X5 brakuje...

Ja generalnie darzę LR sporym sentymentem, mieliśmy w domu 2x Disco i RR, do dziś mamy II-kę i to naprawdę przyjemne auto, bardzo uniwersalne, nadaje się i w teren, i do jazdy na codzień. Gdy kupowaliśmy X5, myśleliśmy właśnie nad III, ale jednak trochę zbyt wołowata jest .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.