Skocz do zawartości

kupno e32 750


kociniak08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupic BMW e32 750 bedzie to moje pierwsze BMW wiec tak srednio wiem o autach tej marki. Auto które chce kupic jest w db staniei jest w gazie sekwencyjnym. Mam pytanie jakie sa koszty utrzymania takiego auta chodzi mi o typowe usterki i wymiany eksploatacyjne nie muszą byc orginalne cześci. Wie ktoś może ile gazu może spalic takie auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty utrzymania wysokie! Choćby wymiana świec, 12 szt po ok 25-30 zł. Do tego 2 filtry powietrza, do tego 2 przepływki które niestety przy LPG lubią się psuć a to już spory wydatek :-( jako pierwsze BMW proponuje mniejsze bmw choćby 3 lub 5. Ewentualnie 7 ale z mniejszym silnikiem. Spalanie niestety nie jest małe to główna wada tych silników-niestety. Też chciałem zamienić swoje V8 na V12 ale po przeczytaniu opini kolegów decyzja-V8 zostaje w rodzinie. Chcesz BMW-CHWAŁA CI ZA TO. Ale przemyśl dokładnie zakup.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty utrzymania wysokie! Choćby wymiana świec, 12 szt po ok 25-30 zł. Do tego 2 filtry powietrza, do tego 2 przepływki które niestety przy LPG lubią się psuć a to już spory wydatek :-( jako pierwsze BMW proponuje mniejsze bmw choćby 3 lub 5. Ewentualnie 7 ale z mniejszym silnikiem. Spalanie niestety nie jest małe to główna wada tych silników-niestety. Też chciałem zamienić swoje V8 na V12 ale po przeczytaniu opini kolegów decyzja-V8 zostaje w rodzinie. Chcesz BMW-CHWAŁA CI ZA TO. Ale przemyśl dokładnie zakup. Poczytaj posty na tym forum i innych o V12 nim pojedziesz po BMW.

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być auto do codziennej eksploatacji to 750 odpada. Spalanie gazu po mieście min 25-30L na 100km. Przepływomierze przy sekwencji nie będą się uszkadzać. Wymiana układu zapłonowego pompy wody czy zawieszenia kosztuje więcej niż całe 750. Jeśli kogoś stać na utrzymanie tego pojazdu to polecam, bardzo fajny samochód.

 

Do codziennej eksploatacji polecam 740 w dobrym stanie z tradycyjnym zawieszeniem jeśli to ma być seria 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego odnośnie spalania opieram się na raportach spalania kolegi Banola który ma 3 x 750 w wersji modelowej E32 i tylko raz na komputerze pokazało się 20 L na 100 km. a praktycznie 22 minimum i nie mówię tu i "butowaniu" tylko jeździe po miastach hmm metropoliach na skale naszego pięknego kraju np Kraków itd (trasa Warszawa-Piaseczno zawstydziła TurboDynoMana) a nie Kudowa-zdrój czy Rydułtowy ( sorry nie wiem gdzie to jest).

 

Aha miałem okazje powozić w/w "samolocik" i nie wierze że zejdzie ze spalaniem poniżej 20 litrów benzyny. Hmm może przez ten archaiczny układy wtryskowy, zapłonowy itd blisko 20 letni? Nie dajmy się zwariować jak ktoś wciska pedał gazu nie dalej niż do połowy to wie co ile spala paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio 22 Pb ....

do tych części to też nie jest tak że do V8 wychodzi taniej bo nieraz jest tak że jeden filtr pow. do V8 jest droższy niż dwa do V12....

jako jedyne auto nie polecam ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny filtrów praktycznie te same jeśli tej samej marki, z tym że w V8 jest jeden a nie dwa jak w V12. A to że w cenie Mann'a kupimy dwa Bosch'e to inna sprawa.

BMW silnik M60:

 

BOSCH 1 457 433 698 cena 35 zł

BMW silnik M70:

 

BOSCH 1 457 429 964 cena 33.44 zł

 

Można samemu sprawdzić:

http://www.bosch.onyx.pl/czesci_samochodowe/index.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm :] jakby nie było to chyba mogę wypowiedzieć się w tym temacie :mrgreen:

W obecnej chwili od ponad roku (będzie że 1.5 minęło) mam E32 z motorem M70 V12 zwane pospolicie 750 - poprzednio posiadałem 735 i przy zmianie bardzo mocno rozważałem "za" i "przeciw" owej 750.tą

 

Seria E32 przypadła mi do gustu a jednak nie patrzę na nią pobłażliwym okiem. To prawda że spalanie w 750 jako jedynego auta w domu może być trudne do zaakceptowania :) U mnie w ciągu całej eksploatacji wychodzi średnio 15-18 / 100 tzw. spalania chwilowego w trasie wg. wskazań elektronicznych - w praktyce (tankowania do oporu i następnie obliczania nigdy na trasie się nie stosowałem - zawsze było "but-but-ognia" :] ) natomiast w mieście pokusiłem się (nudząc się w poczekalni u dentysty) na obliczenie, wyszło 20-32/100 .

 

Tak czy inaczej - autkiem śmiga się extra - wygodnie, cicho i przytulnie - a jak trzeba to jest to szatan na drodze :]

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez posiadam e32 750il mozna zobaczyc w galerii :) szczerze nie wiem czemu wam tyle pala naprawde udaje mi sie zejsc nawet do 11,9 l ale powiem ze to byl usmiech od ucha do ucha hehe jesli chodzi o srednie spalanko to 15-20 a jesli chcesz to i 35 wypije aktualnie zastanawiam sie nad opchnieciem buni bo cos ciagnie do e 38 5,4 :) jesli dalej jestes zainteresowany samochodem to odezwij sie porozmawiamy silnik na chipie 324 konie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.