Skocz do zawartości

śwecące kirunkowskazy, czy to normalne???


admd1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak włączam światła postojowe to wraz z nimi świecą się kierunkowskazy z przodu . Przy pozycyjnych już kierunki nie świecą.

Czy tak powinno być, czy w moim e39 jest coś nie tak???

 

 

Światła postojowe i pozycyjne to nie to samo?. U mnie nie świecą się kierunki przy włączeniu świateł pozycyjnych.

 

Def zaczerpnięta z internetu:

Światła postojowe - mają zastosowanie przy postoju pojazdu.

Silnik unieruchomiony - zapłon wyłączony - może swiecić się jedna strona - mogą być ułożone na tych samych żarówkach co światła pozycyjne.

Światła pozycyjne - wskazują pozycję pojazdu w ruchu.

Pracujący silnik - włączony zapłon - światła z przodu i z tyłu pojazdu.

 

 

Różnica jest taka że można włączyć je z jednej strony, ale to te same żarówki. Jutro sprawdzę i Ci powiem jak jest na tych postojowych o ile ktoś wcześniej nie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A postojówki świecą razem z kierunkami?

Bo mi świeciły kierunki jak miałem spalone/wyjęte postojówki. Taki bajer, że jak się spali postojówka to świeci kierunek (odpowiednio lewa i prawa strona), ale przy włączeniu świateł mijania kierunek już gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej cos ktos kombinowal przy instalacji. Bo z tego co sie orientuje to kierunki swieca tylko kiedy przepali sie ktoras z postojowek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach zakładałem ringi i właśnie na światłach postojowych świecą mi się kierunki a na drogowych jest spoko. myślę ze jak koledzy wcześniej wspomnieli jeśli jest coś nie tak z żarówką to układ elektryczny BMW zabezpiecza się aby była widoczność, PS. a i jeszcze wyświetla mi komunikat o spalonej żarówce .( tak mi się podoba może zostać )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dokładnie jak koledzy napisali. W E39 jest tak : masz spalone lub wyjęte żarówki w poz. ogólnie komp nie widzi świateł pozycyjnych przednich jarzą się kierunki nie świecą pełnym światłem= robi to żeby przód był widoczny.Gdy włączysz mijania gasną kierunki. Natomiast z tyłu gdy brak Ci jednej z pozycji (są dwie na lampę) zaczyna jarzyć się światło STOP jeśli masz dobre i odpowiednie żarówki w poz z przodu to ktoś tam paluchy już wsadził, jeśli zamontujesz ringi CFL musisz założyć taką przetwornicę są na allegro po ok 35 zł i nawet jeśli mnie pamięć nie myli to i serwisie można je kupić lub w Helli. Pozdrawiam! :mrgreen:
www.bmw-wgr.pl stowarzyszenie miłośników BMW- Grójec i okolice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

 

Sytuacja podobna - kierunek zapalił się zamiast postojówki. Wszystko ok, ale wymiana żarówki postojowej nie przyniosła rezultatu. Jeździłem tak ok m-ca, bo przecież i tak od razu zmieniam na światła mijania i powinno być ok. Niestety dziś padły światła mijania, a w efekcie kierunek świeci cały czas. Próbowałem sprawdzać styki na żarówkach, wymieniałem żarówki i nic. Jakieś pomysły? Czy powodem może być zanik masy? Gdzie jeszcze można zacząć szukać przyczyny? Problem dotyczy tylko lewej lampy (kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.