Skocz do zawartości

czy mam telefon


sebor

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja w navi i na kierownicy może się odnosić także do telefonu Bluetooth tak jak u mnie. Telefon się paruje z samochodem po włączeniu i później w navi lub przyciskiem na kierownicy można obsługiwać telefon (przeglądać książkę, wybierać numery, kończyć rozmowę itp).

W tym przypadku nie ma mowy oczywiście o słuchawce w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie pomocy-ok telefon widzi ale zaraz sie z nim rozłącza i nie moge dzwonić ani nic nie działa żadnej książki nic nie przeżucił do autka????Prosze napiszcie dokładnie krok po kroku jak zesparować tel z autkiem .Teraz posiadam sony ericsona k800i może tel badziewny soft czy coś poradzcie dzięki?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie miałem z SE żadnych problemów włącznie z pobraniem książki adresowej.

Procedura wygląda tak:

 

1. Zapłon na pozycję 1

2. Wciskasz przycisk od parowania i trzymasz jakieś 2 sek (przycisk u mnie w podłokietniku)

3. Trzymając dalej przycisk zapłon na 2 (włącza się radio)

4. Po 2 sek puszczasz przycisk (radio przechodzi w stan parowania telefonu trzy diody się świecą)

5. W telefonie wyszukujesz urządzenie BMW coś tam

6. Łączysz się i podajesz kod (mój był w dokumentacji ale z tego co wiem jest też zapisany na module BT w bagażniku)

7. Później wyłączasz zapłon i przy następnym uruchomieniu telefon powinien się sam sparować z autem. Jeśli będzie się pytał czy połączyć w opcjach ustawiasz że ma się łączyć bez pytania.

 

Dodatkowo:

Kolejność parowania telefonów ma znaczenie przy późniejszej kolejności łączenia z systemem. Ostatni sparowany łączy się jako pierwszy. Oczywiście książka adresowa działa w kontekście każdego telefonu.

Telefony które udało mi się sparować to SAMSUNG(WM), SE i NOKIA(bez symbiana) działają w pełni natomiast NOKIA (Symbian) łączy się ale nie może pobrać kontaktów.

Długie przytrzymanie przycisku parowania kasuje wcześniejsze telefony.

Mam nadzieje że pomogłem.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla ptk1982 za pomoc!!!takiej pomocy potrzebowałem.

Teraz nie stety musze tylko coś poradzić na mojego Soniacza ericsona K800i by przesyłał książkę adresową!

Może tu jakaś podpowiedz wam się nasówa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkie dzieki za pomoc ale moja radosć była przed wczesna he mianowicie dzis juz telefonik nie zadziałał to znaczy po wejsci do auta łaczy się na krutko i rozłącza i dziś już nie mogłem prowadzić rozmów przez samochodowy zestaw !!!kurcze jestem juz głupi coś robie żle ale nie wiem co ?! :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon sam się łączy poczym się rozłancza ale raz udało mi sie rozmawiac sam nie wiem jak na następny dzień już nie działało.Ale książki telefonów i reszty mi nie przezucił.DziS użyłem Noki 6103 i wszystko ładnie działało włacznie z książką i teraz wiem raczej napewno że to wina telefonu ..raczej? :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja probuje na wszytskie sposoby i nie moge wlaczyc tego parowania, przekrecam kluczyk w prawo w lewo kombinuje i nic tylko napis ACTIVATE PHONE. Co dalej ? W kierownicy tez jak nacisne to pojawia sie ten sam napis ale funkcji parowania nie moge odpalic. Pomocy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jest tak informacja dla wszystkich tych którym telefon łączy się i rozłącza bo dziś do tego doszedłem w telefonach tam gdzie mamy pokaż lub ukryj nr naszego telefonu musimy mieć ustawione-pokaż numer nie inaczej !Przynajmniej tak jest u mnie i wszystkie telefony teraz działają :cool2: zarówno sony ericssony,LG i Nokia pozdrawiam a serwisy i salony niech się uczą bo żadnych informacji nie potrafią udzielić w tej sprawie...a szkoda gadać pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wciskam 1 z guzikow wyskakuje Activate Phone.. Ale jak sie polaczyc.. Co zeby Uruchomic Bluetooth.. Sprawdzilem Moduł Bluetooth jest w bagazniku tam gdzie zmieniarka i czytnik mk4.. Tylko jak go polaczyc z Telefonem.. Probolwalem z Insrukcja ale nie zaswiecaja mi sie zadne 3 diody.. PLS POMOCY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak sobie czytam i nie bardzo wiem co dalej. Może tak....

Po 1: W komórce muszę włączyć bluetooth. Tak?

po 2: dalej postępuje jak opisał ptk1982. Czy tak?

Procedura wygląda tak:

 

1. Zapłon na pozycję 1

2. Wciskasz przycisk od parowania i trzymasz jakieś 2 sek (przycisk u mnie w podłokietniku)

3. Trzymając dalej przycisk zapłon na 2 (włącza się radio)

4. Po 2 sek puszczasz przycisk (radio przechodzi w stan parowania telefonu trzy diody się świecą)

5. W telefonie wyszukujesz urządzenie BMW coś tam

6. Łączysz się i podajesz kod (mój był w dokumentacji ale z tego co wiem jest też zapisany na module BT w bagażniku)

7. Później wyłączasz zapłon i przy następnym uruchomieniu telefon powinien się sam sparować z autem. Jeśli będzie się pytał czy połączyć w opcjach ustawiasz że ma się łączyć bez pytania.

 

Dodatkowo:

Kolejność parowania telefonów ma znaczenie przy późniejszej kolejności łączenia z systemem. Ostatni sparowany łączy się jako pierwszy. Oczywiście książka adresowa działa w kontekście każdego telefonu.

Telefony które udało mi się sparować to SAMSUNG(WM), SE i NOKIA(bez symbiana) działają w pełni natomiast NOKIA (Symbian) łączy się ale nie może pobrać kontaktów.

Długie przytrzymanie przycisku parowania kasuje wcześniejsze telefony.

Mam nadzieje że pomogłem.

Pzdr

Po 3: Gdzie szukać tego modułu oraz po co jest KOD?

Dziękuję za pomoc i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul szukasz po prawej stronie w bagazniku za zmieniarka plyt i czytnikiem nawi. Taka mala biala kosteczka z napisem bluetooth. Przynajmniej u mnie tak jest. Kod potrzebujesz do sparowania czyli polaczenia z bunia telefonu. A ten kod masz wlasnie na module. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul szukasz po prawej stronie w bagazniku za zmieniarka plyt i czytnikiem nawi. Taka mala biala kosteczka z napisem bluetooth. Przynajmniej u mnie tak jest. Kod potrzebujesz do sparowania czyli polaczenia z bunia telefonu. A ten kod masz wlasnie na module. Pozdrawiam

Dzięki bardzo za podpowiedź :cool2:

Jutro poszperam w bagażniku i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jak na razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.