Skocz do zawartości

Wymiana wahaczy przód.


Ramzes1685044854

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w sobotę mam zamiar wymienić wahacze w BMW e34 525 TD rok 95.

Będę to robił pierwszy raz i dlatego moje pytanie:

Czy mogę się spodziewać jakiś kłopotów ? (ewentualnie na co zwrócić uwagę).

Jeżeli któś juz wymieniał sam te elementy to proszę o podpowiedź, a może jakiś opis :lol:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem na jaki ja się natknąłem to taki że nie mogłem wybić sworzni wachaczy , po konsultacjach dowiedziałem się że trzeba uderzać w wachacz nie od spodu (bo to go jeszcze bardziej zakleszcza) tylko z boku , wtedy puszcza .Jak ktoś ma to może użyć ściągacza , ale to nie jest konieczne. Mówie tutaj o wachaczach górnych , obie strony wymieniłem w około godzine , bez używania kanału.
Jeśli nie idzie na siłe , trzeba użyć jeszcze większej siły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie uda wybicie sworznia wahacza a nie posiada się ściągacza, trzeba wykręcić całe ''kopytko'' przy piaście, spaja ono wahacz górny i dolny. I sprawa robi sie prostsza.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HG71&mospid=47396&btnr=31_0250&hg=31&fg=05 (część przy nakrętce nr 15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz to kopytko i odkręcisz wahacze dobrze młotem walniesz to wymiana bajka, sam osobiście robiłem to ze 4 razy :mrgreen: :wink:

 

Zgadza się, ale do ustawienia nowego wahacza przyda się druga osoba, która przytrzyma całą piastę :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz to kopytko i odkręcisz wahacze dobrze młotem walniesz to wymiana bajka, sam osobiście robiłem to ze 4 razy :mrgreen: :wink:

 

Zgadza się, ale do ustawienia nowego wahacza przyda się druga osoba, która przytrzyma całą piastę :norty:

 

eeeeeee.. ja sam całe zawieszenie u siebie wymieniałem i to sam a auto stało na pustakach tydzień, nic trudnego, nawet same wahacze tez sam bez pomocy, po ciemku z latarką w rękach i w dzień w deszcz :D

 

Zawsze sam :mrgreen: :8)

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.