Skocz do zawartości

Olej MOBIL SUPER M 15 W/40 do benzyniaka ?


menell

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki olej MOBIL SUPER M 15 W/40 diesel motor oil mozna stosowac do silnika benznowego ?

Pracownik znanej duzej hurtowni motoryzacyjneh KTD polecil mi wlasnie taki olej ?

 

http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/802/37/65/802376522

 

Spytal sie o auto, silnik, przebieg (300tys) itd. Jakis amator ? Zalegaja im takie oleje i wciskaja je kazdemu ? Czy faktycznie ten olej ma jakies magiczne wlasciwosci ? Moj obecny silnik jezdzi na mineralnym od 3 lat. Jest cichy od pierwszej sekundy itp.

 

W necie znalazlem np. taka wypowiedz :

w lotosie rozlewają taki sam olej półsyntetyczny do baniek normalnych i tzw "dieseli" To tak samo jak z olejami specjalnie dla lpg, albo świecami. czysty Marketing - masz świadomośc ze kupujesz cos przeznaczonego "bardziej" dla Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W swoim opisie masz umieszczone że twój samochód to m50?? Jeśli masz e30 z takim silnikiem to jakieś nieporozumienie by lać tam olej 15w40.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do M40 zalewaj lepiej półsyntetyka, lub przynajmniej coś o gęstości niższej niż 15W. Jeśli chodzi o Mobil - mało jest o tych olejach dobrych opinii, co zapewne wiesz bardzo dobrze. A jeśli chodzi o olej do diesla - MOTUL robi jedne z najlepszych (jeśli nie najlepsze) oleje silnikowe i większość z nich jest i do diesla i do benzyny (np. x-cess 8100). Oczywiście są oleje dedykowane, ale na pewno jest ziarno prawdy w wizji olejowego marketingu.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mattiss, poprzedni wlasciciel powiedzial ze przez ostatnie 3 lata wlewal mineralny olej i silniczek pracowal bez zarzutu, nie klepal itd wiec tez zalalem mineralnym. Chyba zbyt dlugo pracuje na mineralnym aby teraz zmienic znowu na polsyntetyczny...

 

Najbardziej mnie interesuje czym rozni sie taki olej Mobil diesel 15W-40 od oleju Mobil 15W-40 dedykowany niby do silnikow benzynowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na olejach jest coś takiego jak klasa jakościowa API określana dwiema literkami np. na tym mobilu 15w40 jest opisane tak API:SJ/CF (przykładowy parametr). Oznaczenie "s"benzyny a "c" dotyczy diesla. A druga literka to jakość. Im dalej w alfabecie tym lepiej. Z tego wynika że olej ten nadaje się do benzyny i do diesla. Zaglądamy na opakowanie 15w40 do diesla i co??? Jest taka sama norma jakościowa jak do benzyny. Wiec jaka różnica??? Inna nalepka. I warto zwracać na to uwagę gdyż minerał u mobila może mieć lepszą jakość niż inny olej. lub na odwrót. A same dopuszczenie to jest bardziej pic na wodę fotomontaż. Np. olej castrol 5w30 slx ten co ma typowe przeznaczenie na długie przebiegi a zwykły 5w3o edge mają te same parametry jakościowe a różnica w cenie jest znaczna. Dlaczego? Bo castrol musiał wydać kupę kasy firmie bmw za to że oni aprobują ten olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się kupuje mobil z dobrego źródła to jest to bardzo dobry olej, byleby jakiejś lewizny podrabianej nie lać, ja mobil leję od zawsze do wszystkich swoich samochodów, jak i do tych które serwisuje znajomym i nigdy nie było żadnego problemu

ps menel nie wiem co lałeś poprzednio do tego M50, ale po zalaniu go mobilem 10w-40 chodzi dużo ciszej i równiej, oraz lepiej zapala :cool2:

więc ja polecam mobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wlewalem jej Texaco, Petro Canada, a ostatnio Valvoline z tym ze tak jak Ci mowilem to bylo ponad 6-8 miesiecy temu. Przez gaz itd mogl stracic swoje wlasiwosci lepne.

Wracajac do mojego M40 to zostaje w silniku olej ten ktory wlalem. Kolega e30.318 ktory wyzej napisal definicje oznaczen mocno sie do tego przyczynil. Dzieki !

Kolejna wymiane zrobie sobie w marcu/kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja też uważam ze w m40 lepiej wlać półsyntetyk 10w40. Najważniejszym parametrem jest zawsze lepkość. Czyli olej o lepkości 10w40 o jakości sj/cf jest lepszy od każdego mineralnego... A niestety m40 z reguły na mineralnym to za długo nie pochodzi. Może silnik i chodzi ciszej na 15w40(rzecz zrozumiała bo minerał jest gęstszy) ale nie głośność pracy silnika świadczy o jakości oleju. (wlej jakiegoś motodoktora to każdy silnik bedzie chodził cicho ale czy jest to dobre dla silnika???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

 

I rozwikłała się tajemnica avatara przemka, bo ta fotka strasznie przypominała mi właśnie 520i menella...:D

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.